Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 12. 2005.   #30
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Eh, sad videh jedan post, pa zaboravite na moju poslenju rečenicu iz prethodnog posta Moram da kažem nešto. Sorry Ivanhoe, ali ovo:
Citat:
Originalno napisao ivanhoe
Ukratko zamisli sajt koji zahteva da imas par tabela ugnjezdenih jednu u drugu da bi sve stajalo kako treba. A onda dodje klijent nedelju dana kasnije i kaze da se predomislio i da bi bilo bas super ako bi mogao donji deo (koji se tebi recimo nalazi u dve potpuno odvojene tabele) da prebacis gore, a ovo malo da prosiris i da ubacimo jos par slika u sve to, ali da se text prelomi lepo oko slika...

u ovom scenariju preostaje ti da obrises lepo sve sto si uradio i krenes od pocetka da seces...i pazi ovo nije neko karikiranje, meni se to mnogo puta zaista desilo...
je problem onoga ko je pisao kod a ne argument zašto (ne)koristiti tabele za layout.

Ako ti napišeš lepo kod, pa podeliš sve u blokove, ovakva izmena nije ništa teža ako si radio sa tabelama nego sa DIV-ovima.

Znaš šta je tu najveći problem? Tabele su dosta teže "za upotrebu", treba ih dobro "promućkati" jer lako možeš da se izgubiš u kodu. Ovi mlađi, koji su počeli da rade posle godine 0 A.D (posle pojave CSS) jednostavno se plaše tabela jer lakše mogu da pogreše i teže su za održavanje i razumevanje.

To je najviše zbog toga što su većina pokupovali knjige "Naučite HTML za 21 dan", odnosno, većina su čak i preskočili te knjige i počeli odmah od "Client Server" a da pri tom nemaju osnovno znanje HTML-a. (Dragane, možda bi o tome hteo da napišeš nešto, možda tu leži srž ovog "semantičkog problema")

Isto tako, mnogi sednu pa uče PHP iz Users manual-a, pri tom nemaju osnovno znaje o programiranju, šta je algoritam, šta su petlje, šta je funkcija, čak ni šta je varijabla... da ne pričamo o OOP, rukovanju sa memorijom, ili ne daj bože pointerima... Ne, odmah sednu i počnu da pišu "Srpsku verziju AdSense" ) pa zatrpavaju forume pitanjima kao što je "imam problem, stalno mi prikazuje grešku 'output already started at line ...."

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
...da je layout uradjen od pocetka sa CSS (i naravno pametno uradjen, posto mozes i sa CSS da otezavas sebi zivot glupom koncepcijom), sve sto bi ti trebalo je par copy & paste da prebacis delove html-a gore-dole, malo podesavanje margina u CSS i to je to...
Dakle, zašto je po tebi copy-paste, prebacivanje gore dole, lakše sa blokovima teksta u kojima piše "<div ...." nego u kojima piše "<table ....". Ja ovo ne vidim kao valjan odgovor.

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
Znaci argument jedan (i to po meni glavni): izmene i odrzavanje su mnooooogo laksi ako koristis cisti CSS.
Zar je to glavni razlog? Jeste, ali ne tako kako si ga ti objasnio i ne iz tih razloga što je mnoooogo lakše sa CSS, treba u taj CSS znati formirati.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 28. 12. 2005. u 01:24.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat