Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 01. 2011.   #34
biske
Иван Бишевац
Qualified
 
Avatar biske
 
Datum učlanjenja: 27.08.2008
Lokacija: Зубин Поток
Poruke: 176
Hvala: 109
208 "Hvala" u 18 poruka
biske is on a distinguished roadbiske is on a distinguished roadbiske is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za biske
Default

Ја мислим да је претерано ово о чему причате, да би радили овакав сајт за око 250 евра. Чак и да урадиш овакав сајт за 15 дана (у шта сумњам чак и да се ради у ЦМС), долазимо до просека око 17 евра. То је за једног програмера мало, обичан физикалац на грађевини код мог ћалета има 15 евра плус храна и пиће. Да ли програмер да ради за исту плату?
А и још једна ствар је битна, ти никад не знаш шта може да тражи један министар, мислим какви уврнути захтеви могу да буду. Ипак кад послујеш са једном државном институцијом постоји један ниво одговорности, па и то треба додатно наплатити. Одговорности у смислу да ако нешто крене да не ваља ти мораш да нађеш начин да то направиш и то у неком временском року. Док код неког другог клијента чак и да не завршиш за годину дана, биће он незадовољан али се неће читава јавност узбудити око тога. А овамо замислите да касните са издрадом и Дулић вас зове, и притиска да то буде готово за пар дана. Е па ако хоћеш да буде готово за пар дана онда то ћу ти липо и наплатити. Значи можда 1500-2000 евра би било у реду. Можда и мање али ето радиш са државом. Али 25000 је много, ту се слажемо.
biske je offline   Odgovorite uz citat