Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 03. 2006.   #10
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Ovo je bas dobra tema. Glavno pitanje je zapravo da li je bolje upisati fakultet koji te uci konkretnim stvarima, kao sto je Draganov, pa makar imao predmete za koje moras da se spustis na uvodni nivo da bi mogao da ih polazes, ili zavrsiti nesto konzervativno (ne mislim tu na konzervativnost u negativnom smislu), a sto ti (mozda) nikada nece trebati u zivotu. Ili ne zavrsiti nista, nego odmah rokati po poslu?

Ja nemam odgovor na ovo pitanje. Volim matematiku (kao sto nK rece, funkcionalna je i meni dala zaokruzene odgovore), pa sam zavrsio taj fakultet.

Gde nalazimo poslove pune matematike? Uvek postoji vise nacina kako da zavrsis neki posao. Mozes napraviti pretrazivac kljucnih reci sa jednim sql queryujem, a mozes i da povezes kljucne reci na neki nacin, npr. postavis ih u graf i gledas medjusobnu povezanost, koristeci hijerarhijske recnike. A posto sam ja diplomirao na semantickim algoritmima u dvojezicnim recnicima, prirodnije je da cu ja ici na ovu drugu varijantu Takodje se dosta bavimo mapama i slikama, pa i tamo ima dosta mesta za algoritme i optimizaciju.

Nego, Dragane, jes' ti to polozio?
marinowski je offline   Odgovorite uz citat