Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 09. 2005.   #5
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Nadovezaću se na moju gornju poruku.

Citat:
Mnogi se, pogotovo na ovim prostorima zadovoljavaju samo sa jednim poslom.
Koliko sam ja upoznat, veliki broj ljudi iz srpske 'Web industrije' ima posao sa strane. I ne samo tu, nego koliko sam uspio da primjetim -- oni koji rade, najčešće imaju regularni posao i posao sa strane, dok ovi što uopšte ne rade, jednostavno ne rade. Mislim, vrijeme je takvo da je većina ljudi, pogotovo oni sa porodicama, da bi sebi i svojima obezbjedili određene stvari koje su u normalnim zemljama default, posle regularnih sati na Full-time poslu, kući sjeda za makinu i radi dodatno onoliko koliko može sebi da dopusti. Slična je situacija sa onima koji su posveći hard-core studiranju.

Mislim da je ta činjenica glavna prepreka za side biz na ovim prostorima. Pretpostavka je da developer na zapadu ipak ima solidna primanja od kojih može da preživi i obezbjedi sebi ponešto, i posjeduje to vrijeme koje može da posveti nečemu sa strane. Naš developer je u takvoj situaciju, da mu je lova za svaki side biz neophodna, da se izrazim popularno, ASAP. I tu prestaju priče o razvoju biznisa sa strane kod nas.
mungos je offline   Odgovorite uz citat