Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 08. 2006.   #5
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Zanimljiva tematika, a pošto i sam predajem "Internet za novinare" u specijalizovanoj školi za edukaciju zaposlenih u medijima, i imam iskustva i kao novinar i kao urednik u IT izdanjima, mogu da iznesem neka moja iskustva.

Rad u izdvačakoj kući poput "Color Press grupacije", koja izdaje preko 70 magazinskih izdanja (CKM, LEpota i zdravlje, Svet, Brava Casa, Joy, PC Magazin, Mobi, Bravo, Alan Ford...), bio bi potpuno nemoguć bez korišćenja Interneta.

Jedna od nekoliko redakcija, koja okuplja nekih 30-tak izdanja, opremljena je sa najsavremenijim PC radnim stanicama (koje se neprestano zanavljaju), sve je umreženo u gigabitnu mrežu i centralizovano na nekoliko "terabajtnih" servera.

Zahvaljujući kombinovanju nekoliko različitih linkova (cable, wireless, satelit), različitih provajdera, Internet je neprekidno dostupan na svim RS.

Takođe podignuto je nekoliko FTP servera na koje se postavljaju gotova izdanja u PDF-u, koja zatim preuzimaju štamparije širom jugoistočne Evrope, dok se poseban FTP server koristi za dostavljanje reklamnog materijal od komintenata i pripremu istog.

Osnovna komunikacija se obavlja emailom, dok je sekundarni - IM sistem zasnovan na Jabber protokolu.

Sve u svemu, u redakciji(ama) ne postoji niko ko ne koristi PC i ne služi se Internetom, a znanje se unapređuje permanentnim obrazovanjem.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat