Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 09. 2012.   #1
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default Pasivni prihod- napravljen biznis, kako ga prodati?

U poslednje dve godine, mimo svog posla, razvijao sam biznis, odnosno software, koji ce mi donositi pasivni prihod. On je zavrsen pre 3 meseca.
Pustio sam ga u rad, ali mislio sam da ce donositi vise, sada donosi oko 400 $, brzo dodje do te sume, ali imam problema da povecam istu, odnosno zarada se sigurno moze povecavati, ali mnogo vise rada treba nego sto sam mislio.Ja imam firmu, 20 zaposlenih, ideja je bila da napravim nesto sto ce donositi prihod a da ne moram da se cimam.
Uglavnom, taj posao nije nista revolucionarno, niti nesto novo, to dosta ljudi rade, ali rade rucno, izmislio sam, i jos kupio par programa koji ceo posao automatizuju.
Pitanje je , zelim da prodam 10-15 licenci. Ali problem nastaje, jer ne mogu staviti oglas, sta je to, i sta sve prodajem. Naravno, niko lud nece kupiti biznis, na lepe oci, i na moje "sigurno radi" .
Pala mi je na pamet mozda i glupa ideja, tipa, da oglasim sta je sve potrebno, da garantujem neku sumu, i da ljudi sa advokatima i timom dodju, i ako nesto iz ugovora nije tako, da se novac povuce, ako jeste, novac ostaje, jer su saznali sve.
Ok, sam software sigurno dosta vredi, cak i da se sazna cela ideja, ali ipak ceo proces je isto tako bitan, i zbog toga ne bih davao javno detalje.
Uglavnom kako bi Vi postupili u mom slucaju, znaci kreirali ste program koji donosi 400$ ( sigurno moze i vise uz vise pocetnog rada), prakticno nista ne radite ( imate nedeljno 30 minuta da proverite logove, desi se greska) , posao je siguran , legalan, zelite da prodate 10-15 licenci ( taj posao radi na svetu hiljade ljudi,nije problem da bude jos 10-15 vise) , ali ne mozete potencijalnim klijentima da otkrijete detalje?

Poslednja izmena od Ekvador : 12. 09. 2012. u 23:54.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat