Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 10. 2006.   #59
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Kao sto Bluesman, kaze ovo je jedna od 2-3 slicnih tema i ne znam zasto svaka tema o B92 bude duza nego sto treba i obicno ode u off topic.

Sto se tice ove teme samo cu da napisem jos ovo.

Zira, ne mislim da ni ti a nadam se da barem i vecina odavde nema nista licno protiv mene. I ja cenim tvoj rad sa tvojim sajtovima kao i trud ostalih clanova sa foruma. Svako ima pravo da mu se nesto ne svidja ali barem bi trebalo da postuje nesto sto vrlo cesto postavlja neke standarde. Obicno mnogi za Madonu kazu: "Ne slusam je ali postujem je". Pretpostavljam da se shvata poenta.

Drago mi je sto vidim takve poruke Bluesmana i Dinketa. Mislim da su ti razlozi pisanja na Tehnopolisu i najlogicniji za osobe koje se profesionalno bave Internetom. Drago mi je da je pisanju doprinelo i sto se ceni moj trud.

Ako je trenutna posecenost Tehnopolisa 1800 jedinstvenih poseta dnevno to je svakako mnogo vise od poseta koji bilo koji blog ovde dobije. Barem tako pretpostavljam.

Zaista se nadam da ce neka kompanija da prepozna znacaj Tehnopolisa i da ce podrzati projekat. Ja cu prvi biti najsrecniji da mogu da platim moje saradnike. Hteo bih da kazem da nije uvreda pisati besplatno vec je veca uvreda pisati tako sto mislis da pises za pare pa da zezaju za te iste smesne pare. Mislim na pisanje za stampane casopise, cast izuzecima. I pored toga, ja i dalje pisem za neke casopise (sada samo jedan) ali ne zbog para nego zbog toga sto mislim da je korisno i zbog gl. i odgovornog urednika istog. Sa korektnim ljudima se uvek moze napraviti dobra saradnja.

@Goran: Naravno da nije problem autora sto rubrika trenutno ne zaradjuje pare ali su svi sa time upoznati od starta. Imam coveka koji radi u Credit Suisse, uskoro u Microsoft Switzerland i koji ce da pise na Tehnopolisu. Sta mislis da li bi njemu nesto posebno znacio honorar od tekstova. Sigurno mu vise znaci promocija.

Sto se tice konsaltinga, to se uvek moze tako postaviti. Neko kaze to, to i to ne valja ili zasto smo izabrali ovo a ne ono, a kada se pita koje je bolje resenje onda se kaze da trazim konsalting besplatno. Ne nego samo objasnjenje. Sve ono sto radi neko na forumu i pomogne drugom moze da se nazove konsalting.

Sto se tice gerila marketinga, da li ovo nije gerila marketing? Ima jos mnogo takvih primera na forumu ali verovatno se nekima tako nesto nikad ne bi moglo prigovoriti. Ja nisam napisao info na forumu da bih dobio npr. 35 klikova ili da upoznam nekoga sa Tehnopolisom posto bi svakako svi ubrzo culi za Tehnopolis.

Ono da pokretanje jedne sekcije u CMS-u traje 5 sekundi i da se to poistovecuje sa Tehnopolisom je stvarno neozbiljno. Tehnicki se to sigurno brzo zavrsi ali za organizovanje i tako neceg malog kao sto je Tehnopolis treba mnogo, mnogo duze.

Kada kazes valorizovanje besplatnog rada, da te pitam nesto. Kada odes na neku domacu konferenciju jer trazis da ti bude placen honorar posto ces da predajes ili predajes zbog drugih razloga? Na nekim konferencijama autori placaju sami i put, smestaj i kotizaciju pa to nikom ne smeta. Ali naravno kada je rec o B92 to je nesto drugo.

Mislim da je dosta receno vise na ovu temu, barem sto se mene tice. Na teme vezane za B92 se vise necu upustati posto vidim da u Srbiji vrlo mali broj ljudi ceni trud domacih ljudi nego se ide po principu "Neka komsiji crkne krava".

Svi koji mislite da moze bolje, a slazem se da moze bolje jer uvek moze bolje, sedite pa napravite bolje. Nemojte samo da pricate kako treba i da se mlati prazna slama. Ovde ljudi misle da o svemu znaju najvise a teorija je jedno a praksa je sasvim drugo.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat