Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 08. 2008.   #9
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
pa ok je to, ali ja koristim za name-server matori domen koji se rezolvuje lepo i to preko drugog sasvim drugog DNS-a, znaci nema nikakve kokoske i jajeta
Hm, nisam siguran da sam dobro razumeo problem jer, ako jesam, objašnjenje je trivijalno. Pretpostavljam da imaš neki .com ili .net domen. Elem, uz rizik da ispadnem glup u društvu...

Pojednostavljeno (ako zanemarimo keširanje i sl), kad računar pošalje upit NS-u (Name Server), taj upit ide iterativno, preko TLD (Top Level Domain) name servera, koji onda vraća informaciju o tome koji NS (Name Server) je odgovoran za dati domen. To znači da svi NS (Name Server) za dati domen moraju biti registrovani kod registra, odnosno TLD name serveri moraju znati za svaki od tvojih NS-ova (što odradi registar, odnosno Verisign). Nema izuzetaka.

Dakle, ako sam dobro razumeo, ti si promenio jedan od name servera, a nisi obavestio Verisign, odnosno registratora tog domena. Kako ni TLD name serveri nisu imali informaciju o promeni, dobio si datu grešku.

Izvini što je pišem ovako trivijalne stvari, pretpostavljam da ovo sve već znaš, ali sam ipak napisao zbog nekih koji možda ne znaju. A i da proverim da li sam te dobro razumeo.

UBR, ako nije neka tajna, lakše bi bilo da si dao podatke o kom domenu i NS se radi. Mogao bih odmah da shvatim da li grešim.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat