Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 06. 2006.   #1
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default Šta vam nedostaje kod Enterprise Managera?

Pitanje je upućeno ljudima koji rade sa Sql Serverom. Počeo sam da pravim utility koji bi omogućio neke stvari koje ne postoje u enterprise manageru. Za sada se koncentrišem samo na editovanje podataka, jer sam tu naišao na najviše nedostataka. Ovo su stvari koje meni smetaju:

- nema pejdžiranje - nema lakog načina da se šeta po velikoj tabeli
- filtriranje je daleko od lakog za upotrebu
- ne postoji master-detail navigacija (na osnovu stranih ključeva). Kad stojim na nekom redu u tabeli često me zanima koji su redovi iz roditeljskih tabela vezani za njega. Isto i u drugom pravcu. Mnogo su me razmazili moderni IDE-a sa go to definition i go to references.
- image polja ne mogu da se vide/edituju, slicno je i sa text poljima koja prelaze neku veličinu
- generalno bilo koje tekstualno polje koje ima više linija ne može da se celo vidi
- nema neki priručni kalendar za datumska polja
- u velikom broju slučajeva ne može da se uradi copy/paste više redova u istoj tabeli zbog dupliciranja primarnih ključeva

Ima već par komercijalnih alata koji rešavaju neke od ovih problema ali ne sve, pa tu vidim slobodan prostor. Ako vas bilo šta nervira kad treba da editujete podatke u Sql Serveru, voleo bih da čujem.
Gruja je offline   Odgovorite uz citat