Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 10. 2013.   #8
mslavko
profesionalac
Professional
 
Avatar mslavko
 
Datum učlanjenja: 25.10.2012
Poruke: 278
Hvala: 16
32 "Hvala" u 9 poruka
mslavko is on a distinguished road
Default re

Malo sam vec dosadan ali moram ovo da resim na ovaj ili onaj nacin

Pokusao sam da pretvorim tacke koje dobijam od google directionsa u format koji odgovara biblioteci JSclipper pa sam tako napisao:

Kôd:
tacke = response.routes[0].overview_path;
      console.log(tacke);
newTacke = [[tacke.map(function(w) { return {X:w[1], Y:w[0]}; })]]; 
      console.log(newTacke);
Medjutim sa ovim kodom console.log(newTacke) kaze da su X i Y undefined, pa samim tim ovo moram nekako da sredim...

sa druge strane pokusao sam sa ovim kodom da nacrtam poligon jer sam funkciji draw() kao ulazni parametar dao var primer koji sadrzi cele brojeve
Kôd:
 primer = [[{"X":72,"Y":59.45},{"X":136,"Y":66},{"X":70,"Y":99},{"X":11,"Y":14},{"X":18,"Y":25}]];
i dobijam kao rezultat funcije:
Kôd:
console.log(draw(primer));
izlazne tacke koje su ustvari tacke poligona ali nemogu da ga nacrtam na mapi ovim kodom:

Kôd:
   var svg=draw(primer);
      //kod za crtanje poligona
    poligon = new google.maps.Polygon({
    paths: svg,
    strokeColor: '#FF0000',
    strokeOpacity: 0.8,
    strokeWeight: 2,
    fillColor: '#FF0000',
    fillOpacity: 0.35
  });
      //crtam poligon
  poligon.setMap(map);
Opet je ovde verovatno problem celih brojeva koji nemogu da se prikazu na mapi tj. nisu brojevi u okviru koordinata...
Koliko sam shvatio dobijam koordinate od googla pa ih prilagodjavam biblioteci da moze da se izvrsi pa kad dobijem rezultat opet moram da priagodim google mapi da bi mogao da se iscrta poligon

Sa druge strane ovde imam pitanje u vezi requesta, koliko ce isctravanje poligona biti moguce na dnevnoj bazi ... koliki je limit?

Da li mogu sa google map_overlay da jednostavno postavim ovo podrucje kao SVG elemenat na mapi i time izbegnem koriscenje crtanje poligona uz pomoc google api-ja vec da koristim map_overlay?

Poslednja izmena od mslavko : 18. 10. 2013. u 19:03.
mslavko je offline   Odgovorite uz citat