Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 10. 2009.   #36
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Dalje, ne verujem da postoji i jedan framework koji može da generiše kompleksan mysql query bolje nego "ručno" (pričamo o ljudima koji poznaju dovoljno mysql da mogu to da urade).
Ne znam koliko imaš iskustva sa ORM-ovima, ali mislim da malo mistifikuješ "generisanje query-ja". Nema tu nikakve mudrosti, u 99% slučajeva iz samog (Ruby, PHP) koda možeš da vidiš kakav će se SQL generisati. Evo primer iz dokumentacije:

Kôd:
Student.find(:all, :conditions => { :first_name => "Harvey", :status => 1 })
Jasno je na prvi pogled da se to prevodi na

Kôd:
SELECT * FROM students WHERE first_name = 'Harvey' AND status = 1
FW tu ne može baš puno da zajebe stvari.

Citat:
Kada pričaš o Smarty, ja sam baš dosta vremena proveo da vidim šta se tačno dešava ... Ustanovio sam da mogu da mu verujem dovoljno da ga slobodno koristim za sve projekte čak i one najzahtevnije,
Ok, onda je jasno, nemaš sad vremena da analiziraš frejmvorke, kad budeš imao, znaćeš do koje mere ćeš moći da im veruješ i kakve projekte ćeš moći da radiš u njima, a kakve ne. Dotad, ono...

Na kraju krajeva, koristeći Smarty, već si jednom nogom u frejmvorku. Pa ti vidi.
jablan je offline   Odgovorite uz citat