Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 07. 2011.   #1
draskom
Drasko
Na probnom radu
 
Avatar draskom
 
Datum učlanjenja: 08.11.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 20
Hvala: 2
1 "Hvala" u 1 poruci
draskom is on a distinguished road
Default svn i sshfs problem

Imam 2 racunara u prostoriji gde radim. Jedan je development web server na kome je instaliran subversion i kreiran projekat u njemu. Drugi je moj radni racunar na kome imam sve potrebne alate za razvoj. Ne radim sve u lokalu jer ne zelim da mi se posao nalazi na racunaru koji nije dostupan samo meni.

Ideja mi je da u jednom folderu u document root folderu na web serveru drzim fajlove na kojima radim koji su pod subversion projekatom i da taj folder mountujem preko mreze na svoju lokalnu masinu. Na taj nacin mogu kada uradim commit odma preko browsera da pratim izmene.

Ono sto sam ja uradio je sledece:

Na web serveru sam uradio checkout
Kôd:
user@devserver /var/www/user.dev.routotelecom.com/htdocs/newsite $ svn co file:///var/svn/repos/projects/newsite/
i taj deo je prosao uspesno, na web serveru mogu da menjam fajlove koristeci linux editore, uradim commit i tu sve radi bez problema.

Zatim sam na lokalnoj masini uradio mount tog foldera:

Kôd:
user@desktop:/media$ sshfs -o allow_root -o idmap=user dev://var/www/user.dev.routotelecom.com/newsite/ devkanta/
I folder je uspesno mountovan, fajlovi su tu, mogu da ih menjam i radim sta hocu sa njima sto je super. Do ove tacke je bas kako sam hteo, ali sad sledi problem

Kada hocu te updatujem projekat i izmene koje sam naprvaio da commitujem dobijam sledecu gresku:

Kôd:
user@desktop:/media/devkanta/$ svn up
svn: Unable to open an ra_local session to URL 
svn: Unable to open repository 'file:///var/svn/repos/projects/newsite/'
Delimicno razumem da je problem zbog toga sto ovaj folder ne postoji kod mene u lokalu, tj. zato sto sam ja lokalno checkout-ovao projekat. Znam da sam ovo namestio pre oko godinu dana i da je radilo bez problema, ali celo jutro ne mogu da se nadjem kako se reseva, ni Google takodje ne zna mnogo o ovome.

Molim za pomoc.
Hvala
draskom je offline   Odgovorite uz citat