Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 11. 2012.   #13
Dulitos
novi član
 
Datum učlanjenja: 02.09.2010
Poruke: 7
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Dulitos is on a distinguished road
Default

OK, da probam da je vratim u pravi smer.

Imam nesto sto je nalik ovim sajtovima, a da vam ne bi objasnjavao o cemu je konkretno rec, lakse mi je bilo da sve to uporedim sa kladionicarskim sajtovima, koji u mnogome lice na to sto ja (mi) imam.

Kod nas su isto radjene GWT aplikacije i kompletan sistem je pisan u JAVI. Sve sto se radi offline, nema problema i sto kazu radi kao sat.

Medjutim, kada se to prebaci na web, desi se da prilikom nekih malo vecih opterecenja (tipa 1000 poseta u jednom trenutku), sajt zakuca server. Na samom sajtu je koriscen JavaScript.

Moje razmisljanje je islo u pravcu da li da pokusamo sa preradom na PHP ili nesto slicno i da li ce to ubrzati kompletnu pricu.

Drugi problem je upravo ovaj koji je pomenut, dizajneri jako tesko mogu da prave izmene, koje nisu tako retke, vec sve mora da ide preko programera, aplikacija...itd itd...

Ja bih hteo da dobijem situaciju u kojoj je sajt stabilniji i u kojoj je jednostavniji za izmenu. Sve sto je u pozadini, sto se mene tice moze da ostane Java i sa time nemam problema.

Koliko sam shvatio vase komentare, sve ovo manje vise se moze postici i sa samom Javom, ukoliko je onaj koji je kreira dobro poznaje i dobro optimizuje.
Dulitos je offline   Odgovorite uz citat