Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 08. 2006.   #42
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pored velike opasnosti da budem optuzen za ko-zna-sta-kome-padne-na-pamet, posle razmisljanja da li da postujem ovde komentare, odlucih se ipak da javno iznesem svoje misljenje.

Iskreno cestitam na buzz-u, ja sam ovo video pre skoro godinu dana kada je verovatno bilo u nekoj pocetnoj fazi, i iskreno sam se obradovao kada sam video koliki se buzz napravio oko ovoga, pa sam ga instalirao kod mene na server u nameri da ga koristim.

Cim sam poceo, pojavili su se prvi problemi, prvo mislim da je sve presitno. Zatim je sistem menija prilicno konfuzan, programer kojem sam davao taskove nije uopste uspeo da se snadje.

Odluke tipa "logotip ne sme biti veci od 50x50 pix" su mi i pored nejasnog razloga, koliko toliko prihvatljive, ali bih se ja pre odlucio da sam resize-ujem logotip umesto da trazim da se ponovo uploaduje.

Kreirao sam klijenta, kreirao sam projekat, gledam kako da povezem projekat sa klijentom - ne uspevam da pronadjem. Koja je svrha imati klijente na sajtu ako ne mogu da ih povezem sa projektima. Ok, hajde da napravim milestone, napravim i to, kreira se i vidim neki checkbox koji mi je izgledao kao da treba da kliknem tu da izaberem taj item. Kada sam kliknuo, milestone je dobio status "completed". Ok, vratim na "open" ali odlucim da moram da pazim gde klikcem.

Napravim task list, i dodam 3 taska. Posto su ovo taskovi za programera koji sadrze i delove koda, kada sam sacuvao vidim da je totalno neupotrebljiv jer nema line breaks. Pronadjem u kodu gde se to prikazuje, dodam nl2br() i prikaze ga kako treba, ali fali veliki deo teksta.

Nekako nabodem skoro nevidljivu ikonicu "edit", otvorim textarea sa 3 rows i primetim da je moj task odsecen, shvatim tada da postoji limit od 255 karaktera (ili slicno, nisma brojao) za task. Ne umem sebi da objasnim zasto je to tako.

Pored toga, izabrao sam da se userima salje mail za taskove, ali i dalje mislim da bi bilo lepo da moze pored svakog taska da stoji jedan checkobox "ne salji mail" iz raznih razloga.

Sto se mene tice, a ovo govorim potpuno iskreno, kao sto rekoh cak i uz opasnost da neko ceo ovaj moj post shvati pogresno, cisto sumnjam da cu koristiti AC najvise zbog slabog usability. Velika mana je ogranicenje velicine taskova sto ga cini gotovo neupotrebljivim za mene. Predlazem iliji da pre nego sto pocne da dodaje nove features prvo ozbiljno poradi na usability jer su ove stvari (a dalje nisam ni testirao jer mi je ovo bilo dovoljno da sastavim zakljucak) nesto sto mene odbije.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat