Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 12. 2005.   #42
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

@ bluesman: moze krut, prihvatam :P

@ tema: ne mogu da verujem da ima ovoliko ljudi koji se gade (uslovno receno) tih web standarda. Ne razumem odakle to? I ne razumem bluesmanovo poredjenje "<div... i <table...", pa kako moze biti isto... ne zelim da imam vise markupa nego sadrzaja jbte na sajtu.

ono sto kaze ivanhoe oko odrzavanja lokacije da je lakse sa standards compliant markupom je potpuno tacno i da, verovali ili ne, ljudi (klijenti) to traze. znam jer sam dobio i zadrzao svog najveceg klijenta po toj osnovi, tako da koliko god zvucalo nekima bizarno--istina je.

mislim da je blues rekao da doticni clanak nema veze sa modernim webom, mislim da to nije tacno. istina je to sto s rekao da bi imao isto znacenje i da je napisan '99., ali tema tog clanka se tice upravo moderni web. on (webdva ili kako god voleli da ga zovete, nije bitno uopste) podrazumeva standards compliance i semantiku o kojoj sam pricao.

ja vidim (nadam se) odakle bluesman dolazi sa svojim stavovima, mou da zakljucim da si ti jedan veoma praktican covek, ali ne razumem zasto ne pravis mesta ni za malo teorije, koja ce samo da pripomogne toj praksi? Nisam ja napisao taj clanak, i nisu formirani ti standardi da nekog sputavaju ili "obogalje" necije skilove, naprotiv.

blues, zar nisam tvoje postove citao na ES (davno) kada se vodila slicna ovakva bitka oko validacije, kada si tvrdio da su tabele jednako dobre kao i semanticki(ji) markup? zasto si onda presao na tableless?
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat