Tema: IT Akademija
Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 02. 2012.   #13
desireco
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Cikago
Poruke: 70
Hvala: 60
184 "Hvala" u 8 poruka
desireco is on a distinguished roaddesireco is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za desireco Pošaljite poruku preko MSN za desireco
Default

Hvala Tasmaniski na detaljnom odgovoru. Ja sam FON zavrsio, sto se mene tice to je sjajna institucija. Za ovog malog nije tako nesto, on bi hteo da nauci nesto i da radi, a ja bih hteo da ga zatrujem programisanjem koje znam jer se od toga dobro zivi a i stalno ima nesto interesantno.

Visa skola je sjajna sugestija, a i hvala za taj racunarski faks. Mislim da su to odlicne alternative. Ja nisam tu tj. sada zivim u Cikagu tako da nisam malo u toku sta se tu desava.

Za sada smo krenuli video kurs preko Skype-a, tipa Khan Academy i prilicno lepo ide. Nismo jos stigli do programisanja kao takvog jer nema smisla uciti dok se ne upozna sa svim aspektima online sveta. Ako bih uspeo da mu dam osnove, onda bi mozda i bilo koristi da ide na formalno obrazovanje negde.

U vezi postova gde ljudi sugerisu online kurseve, super je to ali ima nekih stvari sto mora da se nauce u formalnog okruzenju. Ko ne zna, ne moze ni da nauci od tih. Inace, slazem se da je informatika kao profesija veoma dobra sto se tici materijala koji je dostupan.

Hvala svima za komentare.

Citat:
Originalno napisao tasmaniski Pogledajte poruku
Ne znam iz svog iskustva al ta akademije nije ni
blizu kao fakultet etf,fon,pmf i td.
Ako nece da se bakce sa PMFom(i sl. 5god) preporucio bih ti da upise Visu skolu elektrotehnike smer racunarska tehnika, ja sam to studirao i mogu da pohvalim vrlo, a znam dosta programera sad uspesnih koji su to zavrsili, traje 3 god.

Nisam siguran al mislim da za te pare moze da upise RAF(racunarski fakultet) koji bi trebalo a je daleko bolji, raspitaj se.

Znam da je ta akademija u odnosu na napomenute skole toliko laka da je nemoguce da su profesori tamo toliko dobri cak bas je suprotno, a ne znam ni dal ona ima akreditaciju.
Moje misljenje je da je ta akademija sranj*, tj. verovatno je dobra na nivou kratkog kursa od par meseci, al ako decko hoce da studira nesto ozbiljno, ne bi mu je preporucio.

U svakom slucaju bolje i nju da studira nego da bleji ispred trafike i ne radi nista....
desireco je offline   Odgovorite uz citat