Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 02. 2006.   #3
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Svaki RDBMS pise u fajl. Ne znam sta si zeleo reci za FoxPro?

Samo moram reci da se moze zabiti nos u istu matematicku teoriju, uz priznavanje cinjenice da PC igra ne moze da koristi RDBMS za smestanje podataka (ne mislim tu na teksture i modele, vec na podatke o samoj igri koji se menjaju, a ima ih mnogo). BTW RDBMS pise sve na disk uz logovanje, mozes primeniti i logovanje transakcija cak, mada kome to treba, uz podatke smestene u memoriji, takodje. jel' ti je velicina baze manja od velicine memorije? Ako jeste, sve u memorju pa menjaj i trazi podatke. To RDBMS ne moze. (MySQL moze sa HEAP tabelama, ali da li je onda to brze od direktnog pristupanja podacima, bez overheada za konekciju sa bazom?) Transaction safe baza mora da loguje sve na disk da ako negde pukne, podaci ne budu ugrozeni. Tu je pisanje na disk vrlo sporo. Prakticno, dobro napravljena (tu je teorija nuzna!) flatfile baza moze da bije SQL zato sto ti ne treba logovanje na disk, uspostavljanje konekcije sa serverom i sl., pod uslovom da ne moras da otvaras bazu svakicas (CGI)
Ovo mi je palo na pamet zato sto RDBMS podrzava mnogo toga sto nije potrebno na Webu (transakcije npr. snapshote, strane kljuceve i sl.) ako se to izbaci iz izoptimizuje mislim da bi to moglo biti nesto brze od MySQL, a svakako, uz manji load na serveru.

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 15. 02. 2006. u 09:28.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat