Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 04. 2008.   #6
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
Vec smo videli kako funkcionise nesto sto je besplatno i na cijem odrzavanju rade volonteri. Registracija domena ne moze biti besplatna.
Ovo je nesto sto je mnogo zahtevno tako da ne vidim zasto bi bilo problema u funkcionisanju.

Citat:
Sa druge strane, tacno je da su .rs preskupi. Ponovo sam pogledao internu listu registara nekih cctld domena (i cene) i koliko vidim .rs je najskuplji u evropi. Bez namere da nekoga prozivam zbog toga, voleo bih da vidim objasnjenje nadleznih oko cena.
Jutos me zva covek da me podrzi u ovoj akciji sa iz.rs i rekao mi je izmedju otalog da je on ponudio da obezbedi potrebnu opremu za nacionalni domen ali pod uslovom da domeni budu besplatni i da su ga u tome odbili.

Milsim da je svima jasno kako stoje stvari sa RNIDS-om i koja je tu motivacija najjaca.

Citat:
P.S. Nisam 100% siguran da iz.rs postuje pravila registracije, nadam se da te nece ukinuti
Nisam u pravilima nasao nista sto me sputava da radim ovo sto radim sa .iz.rs domenom. Stavise, pravila za koriscenje iz.rs, osim aspekta cene i odsustva legitimisanja, su rigoroznija od pravila RNIDS i sprovode se mnogo efikasnije.

No, ocekujem da ce, ako RNIDS ima nameru da me osujeti u ovoj akciji, to uciniti u narednih nekoliko dana. Kao sto rekoh, trenutno nemaju nikakav osnov, ali s obzirom na dosadasnje iskustvo, ako budu hteli - smislice ga.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat