Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 02. 2006.   #17
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Ovaj tvoj prvi nacin nije los, mada ima i bolje: http://en.wikipedia.org/wiki/Somethi...ums#Punishment pa pogledaj Hellban, a za drugi mi posalji PP.

Mozda automatski ban preko cookija i IP? (Nema ponovnog registrovanja?) Dakle, mogu da primetim da je "nedostatak" ban mehanizma kod foruma do manjkavosti samog softvera. Moze sofisticiranije da se uradi. BTW, dovoljno je imati email, a moze se (to sam ja uradio kod mene) izvrsiti restrikcija zbnakova u username na a-z i 0-9 (da nemam korisnike sa imenima koja sadrze velike zagrade i @ znak, i plus, svakog korisnika ja odobravam, ima problema, ali ne mnogo, dakle nema ni leet-a u nadimcima. Sve se to da resiti:

1. Rucnim odobravanjem korisnika (pogledas listu jednom dnevno i odobris/obrises - nema leet-a u nickovima)

2. Moderacijom svakog korisnika do 25 postova npr. - nista se od novih poruka ne prikazuje dok ne odobris

3. Bolji ban sistem - uz koriscenje i IP i cookija i e-maila da ne bi bila moguca ponovna registracija

4. Pravljenje "Kutka za idote" posebnog foruma za posebne clanove. To je vrlo efikasno.

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 05. 02. 2006. u 20:10.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat