Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 03. 2008.   #1
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default [Java] Kako napraviti aplikaciju za mobilni telefon?

Zdravo svima,
u školi (Viša ICT) imam predmet Java 1 gde se upoznajemo sa Javom i uopšte objektnim programiranjem, i sve što radimo u školi jesu konzolne aplikacije. Ja sam napravio neku svoju klasu za neka izračunavanja gde koristim standardne tipove podataka (String, integer, ...) i jednu konzolnu aplikaciju i sve to radi lepo. Onda idem na File/New project pa izaberem MIDP application jer želim da napravim sličnu aplikaciju za mobilni telefon, i onu default (Hello world) aplikaciju pokrenem i ona se lepo izvršava u emulatoru. Međutim, kada svoju klasu prebacim u taj package svuda gde koristim String.split(), String.contains(), new Integer(), ... mi prijavljuje sledeće greške:



Kontam da treba nekako da mu "kažem" da treba da u projekat uključi i te standardne klase (šta li su već ), String, Integer, itd... ali tek mesec-dva radim sa Javom (i to uglavnom samo u školi) i nikad se nisam susretao sa ovim, pa bi mi bilo kakva pomoć dobro došla.

Hvala unapred,
Nemanja

p.s. Koristim NetBeans 6.0
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat