Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 06. 2009.   #1
nepoverljiv
novi član
 
Datum učlanjenja: 23.06.2009
Poruke: 7
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
nepoverljiv is on a distinguished road
Question Pomoc SQL pocetnik

Cao, nov sam na forumu i imam neke probleme koji me muce vec danima pa ako neko moze da mi pomogne. Da ne pricam sta sam sve pokusavao bolje da iznesem problem od pocetka. Krenuo sam redom da ucim tutorijale za programe koji me zanimaju. Da kazem da sam savladao (bolje reci snalazim se) Photoshop i Dreamweaver, jer zelim da pravim sajtove. E sad, kad napravim sajt zelim da imam i bazu podataka da bi mogao da postavim Form online, search, logovanje i ostale zajebancije. Krenuo sam da ucim Acces ali zelim da savladam SQL, ako je to moguce. Skinuo sam neke tutorijale, i tamo opisuju kako da napravis tabelu, i ostale stvari, ali nigde ne pisu gde taj kod kucam. Skinuo sam neke programe ali ne mogu da se snadjem, ne znam sta mi sve treba, da li neki serveri ili slicno. E sad pitanje je : Zelim prvenstveno da naucim da pravim bazu podataka, tek kad to savladam zelim da naucim da povezujem sajt sa njom. Jel moze neko da mi kaze sta treba da instaliram da bih napravio bazu u SQL ili MYSQL ili kako se vec zove program, i kad instaliram taj program gde se u okviru njega nalazi mesto gde cu da kucam kod (ono tipa create table i sl.)
Isto sam video da mnoge firme traze za zaposljavanje da znas SQl, pa ako neko moze da mi pomogne bio bih mu vecno zahvalan. Unapred hvala svima na vremenu i strpljenju
nepoverljiv je offline   Odgovorite uz citat