Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 08. 2009.   #41
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

samo ti mene hide-uj
vise necu da se druzim s tobom

pretpostavljao sam da sam u toj grupi, jer ja tamo gnjavim ponekad


analogija mi je bila na ovo:

Citat:
blog je mesto:
- gde se pisu razni howto i slicno
- gde autori pise autorske stavove - dakle nesta licno ali i sadrzajno
- pisu o licnom zivotu i sl - opet licno, ali i ne posebno vazno
- a kasnije su postali i marketing (research, kao i PR) tool
t.j. FB je takodje mesto, medij, tool
- neki ga koriste da povremeno postave link ka dobrom resursu. da overe drugare.
- drugi ga koriste da postave slike sa mora
- a treci da se zezaju
- cetvrti pak ga koriste za marketing i sl
stvar je u tome da je FB jako masovan, te je i koriscenje istog takvo kakva je masa koja ga koristi ( a bogami svakakvi ljudi ga koriste - nisu tu samo klinci, niti bilo kakva jedna grupa)


uglavnom, ubedjen sam da ima i blogova koje pratis a da imaju postove tipa: 'danas sam kupio novi apple i bas je cool. skidam se sa windowsa'
bez dodatnog review-a ili misljenja, ovo je tipican: 'ukiselilo mi se mleko' post
jedino sto ljudi (i ja) cesce pisu takve 'statuse' na FB, nego na licni blog

jer FB jeste neobavezni sajt
neko pre mene rece: kad se vidis sa drugarom u kaficu mozda on tebi kaze da mu se ukiselilo mleko, a mozda i ne (ala sad stuca ovo mleko ...)

jedno priznajem, a to je da FB malo vise podstice pisanje gluposti


dalje:
zajedno sa ovim HIDE mislim da jesu postali sajt koji ce koristiti vise ljudi ( i sa razlicitim interesima)
tebi se ne svidjaju moji postovi -> hide i gotovo
ne vidim problem


opet kazem, meni je FB sajt za razonodu i kao prema takvom se i odnosim

sa druge strane sto se tice ozbiljnog koriscenja, ima Fb i takvih mogucnosti:
- organizacija:
1)evo na FB su mi dobar deo dogadjaja (izlozbe, seminari, koncerti) na koje idem
kliknem na Maybe attending
(ukoliko necu da smaram drustvo)
zatim ovo automatski importujem u google calendar (.xml) koji je sinhronizovan sa mojim telefonom (i voala, reminder misli mesto mene)
za neka zbivanja naucim upravo tamo
2) vec nekoliko drugara je organizovalo rodjendane preko FB events (rodjendani bili van Sofije). Na fb smo se ugovorili ko ce s kim u kolima i slicno. dobar deo ljudi se nije poznavao od pre, te je ovo postalo jako lako ovde
- dalje: tamo su me kontaktirali vise ljudi za foto poslove (2 od kojih uspesno prosli) (foto mi je hobi) - dakle iako nisam tamo zbog posla, i toga ima
- APPS: pored dosadnih i spamerskih apps, postoje i drugi. recimo neki koji su prosto zabavni (a ne-spamerski). postoje i drugi, koji su korisni (recimo, koristim spb mobile shell za moj mob, koji (izmedju ostalog) uzima fotke mojih prijatelja iz FB i importira ih u kontakte - ovo je moguce zahvaljujuci integraciji njihovog mobile app-a sa FB app-om)
- dalje: mozete koristiti FB kao web u web-u (kao sto, opet, rece neko pre mene). te tamo pisati vase apps. pisem jedan, koji je usko vezan za moj sledeci site-service. nema veze sa prijateljima, igrama, niti bilo cim spamerskim. prosto 'produzenje' sajta
- dalje: na FB se JESAM povezao s ljudima cije sam kontakte izgubio. iako sad nismo prvi drugari, drago mi je da smo eto u vezi, manje ili vise. slicna stvar i sa novim prijateljima
- rekoh da tamo pratim rad nekih fotografa. vidim sta se raji svidja i slicno. ubedjen sam da cu tamo (recimo preko apps) lakse dostici ciljni broj testera za neki moj service, negod a ga postavim ovde (ukoliko zelim masovnost i nonIT ljude)

nova analogija u ovom postu (opet, od nekog pre mene je):
web u webu
da ja tebe pitam: nema li dovoljno suma i galame u webu
ima i previse
samo kad pogledam koliko besmislenih sajtova ima, to bi trebalo da me otera sa web-a
ili mozda ne

(da ne bude da nekog ubedjujem da koristi FB, sacuvaj boze samo kazem da nije sve crno i belo)


edit: mislim da je krajnje vreme da odem u Lalamudere kad u ovako kratkom vremenu napisem ovolike postove na ovakvu temu

Poslednja izmena od robi-bobi : 19. 08. 2009. u 17:53. Razlog: dodat edit :)
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat