Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 10. 2010.   #40
ivanbj
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 15.01.2009
Poruke: 50
Hvala: 2
3 "Hvala" u 2 poruka
ivanbj is on a distinguished road
Default

Evo šta na to kažu sami indijci

Citat:
There are many Indians out there who are doing great across the globe. Actually the problem that you people are facing is...

1) In recent few years many companies are emerged as call-centers, server management service providers, support service providers.
2) Most of these companies are not run by people who have good exposure in this field.
3) Also, these companies hire people who has completed the college or doing their college studies as BE(Bachelor of Engineering).
4) Except few colleges like IITs provide good education and the students from there are really talented. Most of the other colleges has low standard because of the great "Policatical Problems" in India.
4) Also, these people are put into work even before they get enough experience.

Because of the above reasons, many companies are not able to provide quality solutions. But there are people who are very talented.
Ovo kaže jedan indijac na webhostingtalku...

I kapiram da je u pravu,

Radim za jednu UK based hosting firmu sa prilično velikim i brojnim klijentima i imam kolege iz Srbije, Indije, Ukrajine, Engleske i sa Filipina.

Takođe radimo i sa firmama koje outsourcuju development i support i - ima svakakvih.

Za Indijce uopste nisam stekao utisak da su vredni, mada ima izuzetaka. Pojedini su odlični u poslu, oni lošiji gledaju kako da što više sakriju neznanje. Oni dobri su obično i dobro plaćeni.

Nešto kao situacija kad bi sad svi mi krenuli da nabadamo hosting support i development po Srbiji. Bilo bi mnogo više loših jer bi prosto svi koji nešto malo znaju to radili i za male pare ako treba i obarali sami cene na tržištu još više. Nešto kao što imamo gomile "web developera" koji umeju da instaliraju joomlu iz fantastica i da ubace 2 modula.

Inače manje više svi ljudi koje znam da rade po tim zemljama sa ultra jeftinom radnom snagom ne cene preterano domaćine kao radnike. Koji su razlozi je diskutabilno, meni je rečeno i da su lenji i da lako kradu ili odaju poslovne tajne (bio je onaj neki tip u indiji što je 3GB valjda firminih podataka digao na facebook, može da se izgugla) i da generalno strane firme u Indiji, Kini itd nemaju poverenja u domaću radnu snagu.

Opet kapiram da i njih koji tamo rade za bedne pare ne zanima nešto preterano da budu vredni da bi truli kapitalisti zarađivali na njima i realno ih razumem

Nisam živeo nikad tamo pa ne mogu da tvrdim, moja lična iskustva su isključivo vezana za web.
ivanbj je offline   Odgovorite uz citat