Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 09. 2007.   #15
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Svaka škola se plaća. Iz džepa, ofkors. Ja na taj konsalting gledam na nešto što platiš unaprijed nekom da bi uštedio, sačuvao ili umnožio svoje vrijeme i novac (vrijeme = novac). Ko nije skont'o još uvijek da je mozak (što bi Jablan reko "magla") glavna roba u XXI vijeku, nek ode u biblioteku pa pročita knjigu Funky Business.

Baš u to vrijeme kad sam čitao tu knjigu o razlici između nove i stare ekonomije, ostavim jedan dan sve svoje obaveze i odem sa matorim mojim da mu pomažem za dnevnicu od 10 maraka oko postavljanja grijanja na ulazu u ogromne hladnjače jedne fabrike. Da iz prve ruke vidim kako izgleda stara ekonomija.

Nisam ovdje ni moderator, ni admin, ali evo iznio bih predlog za kolege sa DPT. Hajde da napravimo ovakav deal: kad god neko spominje izraz "prodavanja magle" da fino napiše ime ili prezime ili nickname osobe koja prodaje maglu, da izbjegnemo više te asocijacije reda "dežurni prodavci". S druge strana uslov je da svako ko nekog prozove da je prodavac magle, dužan je da u istom postu i linkuje svoj profesionalni CV, svoj sajt ili nešto slično što jasno ilustruje njegove profesionalne kvalifikacije.
mungos je offline   Odgovorite uz citat