Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 03. 2009.   #127
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Httpool toboads - 0.046 $

Ali, nije fora samo u ceni, kao sto rece Mileusnic na prethodnim stranama.
Bitan je broj oglasivaca i 'pamet' softvera za ciljanje... tj. njegova mogucnost da prepozna bitan sadrzaj na stranici, i da na osnovu toga prikaze relevantan oglas, jer imam utisak da i tu ima malih problema kod raznih ads mreza.
Mada je najbitniji broj oglasivaca, jer tako povecavas sansu da se oglas poklopi sa kontekstom...
Google za sada i dalje vodi sa CTR, jer ima vise oglasivaca, izmedju ostalog i stranih, pa se ciljanost bolje poklopi... te se dobije i do 4 puta bolji CTR, sto anulira manju cenu klika... pa zarada webmastera bude veca.

No, namerno sam pomenuo i etarget i toboads, jer smatram da je od veoma bitnog znacaja da domace mreze ojacaju, i da manje zavisimo od inostranstva i velikog-mocnog googla.
Ne bih da me shvatite kao teoreticara zavere, ali... posmatrajuci finansijsku scenu u USA, bojim se da ce ekonomija da im krahira jos vise...
I zato je od velikog znacaja da imamo svoju domacu alternativu...

Iako koristim adsense, mislim da domace oglasivacke mreze treba promovisati i dati im sansu i podrsku... jer je to u sveopstem interesu za web oglasavanje u Srbiji.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 09. 03. 2009. u 14:58.
Peca je offline   Odgovorite uz citat