Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 12. 2005.   #4
Zero-Cool
profesionalac
Qualified
 
Avatar Zero-Cool
 
Datum učlanjenja: 13.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 185
Hvala: 9
16 "Hvala" u 12 poruka
Zero-Cool is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zero-Cool
Default

Gde ti se nalazi baza, jel na samom fakultetu ili i njoj mislis da pristupas preko interneta, posto sam ja radio slican projekat i on zivi, ali veliki je problem koji jos uvek nije resen, pristup bazi preko neta.

Sto znaci sledece, napravljena je baza podataka, koja se nalazi na samom faxu, pristup bazi od strane studentske sluzbe je fino odradjen i sve je ok, cak je moguce da studenti na nekom od terminala sa svojim user nameom i jmbg-om pristupe svojim podacima, e sad problem se javlja kod interneta posto se baza nalazi na faxu, mi smo morali da omogucimo pristup bazi sa interneta da bi studenti mogli od kuce ili sa nekog drugog mesta da pristupe svojim podacima, ali tu je veliki problem jer fakultet ima dosta studenata i potrebna je jako dobra internet veza da bi u isto vreme mogli da opsluzimo sto veci broj korisnika (studenata).

Eto ja sam samo hteo da te upozorim na taj mali delic sa kojim bi mogli da imate problema, mi smo nas projekat radili u delphiju, sa kombinacijom asemblera, da bi ubrzali instrukcije. Tako da baza moze da izdrzi jako puno upita u isto vreme.
__________________
Mess with the best die like rest!!!
Zero-Cool je offline   Odgovorite uz citat