Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 08. 2012.   #8
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Grešiš po mnogo stvari, ne ide to tako kao što ti misliš, ali ne bih sad da širim priču šta i kako funkcioniše. Zavisi naravno i o kojim agencijama pričamo...
Mozda gresim ukoliko ne pricamo o istim stvarima. Pricam o "malim" turistickim agencija iz svog primera i iskustva. Sustina je da neke agencije koje na svom izlogu imaju reklamu "Prodaja avionskih karata", imaju svoje nacine za rezervaciju avionskih karata za korisnike usluga agencija. Cak mozes da kupis kartu za avion kao sto kupujes kartu za Lastu (plasticno uporedjivanje). Neke nacine sam pobrojao u gornjem postu.

Imao sam 2-3 licna iskustva i u CG (znaci nije samo Srbija) gde sam slusao i gledao kako se bukira avionska karta od strane hotela koji tu uslugu nudi svojim gostima. Ali da ne ide u detalje.

Vece agencije tipa Kontiki, Argus, BigBlue... ne znam kako rade, pa sam zato i napisao da covek moze da pozove i da se raspita. Takodje mozda postoji jos neka firma ili sta vec koja nudi prodaju avionskih karata na drugi nacin (mozda bas ti o tom nacinu pricas, pa se zato nismo razumeli), ali opet se ponavljam nisam cuo i ogradio sam se od toga.

Ono sto me interesuje jeste da ako/kada mozes napises svoje iskustvo (ovde ili PM kao sto kazes da ne sirimo temu ako nema smisla), posto bih voleo da cujem i drugu stranu price oko ove problematike.
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat