Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 08. 2012.   #9
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao _korso_ Pogledajte poruku
Ono sto me interesuje jeste da ako/kada mozes napises svoje iskustvo (ovde ili PM kao sto kazes da ne sirimo temu ako nema smisla), posto bih voleo da cujem i drugu stranu price oko ove problematike.
Uz ogradu da sam i ja u avio kartama tek godinu dana i to kao "tehničko lice" pre svega, evo ovako:

Većina agencija koje ozbiljno rade prodaju avionskih karata ulazi u poslovni odnos sa nekim od sistema za rezervaciju i prodaju avio karata (Amadeus, Gallileo...) preko kojih pretražuju i rezervišu avio karte. Pravi prodavac karte je na kraju avio kompanija preko koje letiš, dok je Amadeus posrednik koji traži najbolje cene preko više avio kompanija i olakšava proces rezervacije.

U pravu si da je većina avio karata u Srbiji izdata preko Amadeusa, ali nije razlog tome da oni "odu na sajt Amadeus.net i kupe kartu pa ti prodaju" već su u poslovnom odnosu sa Amadeusom preko koga rade. Na samom Amadeusu ti i ne možeš da kupiš kartu. Amadeus.net je više neki demo koji koliko vidim trenutno koristi Kayak koji te preusmerava na druge sajtove da kupiš kartu. Verovatno imaju neki dil sa Kayakom. Ponuda Amadeus rešenja je na adresi amadeus.com

Dakle Amadeus, "your technology partner" kako mu sam slogan glasi, se bavi B2B biznisom kao solution provider sa kojim agencije posluju, plaćaju licencu, softver i druge prateće troškove. Ako te zanima i web prodaja, tu su opet dodatne licence za API servise, gotova rešenja itd. itd.

Treća ruka su agencije o kojima ti pričaš, npr. agencije iz unutrašnjosti koje ne prodaju puno karata i sl. One verovatno kupuju karte preko agencija koje to rade na višem nivou ili možda zovu direktno avio kompanije tipa JAT i sl.

Poslednja izmena od mileusna : 01. 08. 2012. u 17:21.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat