Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 07. 2010.   #35
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
Više puta ovde je bilo reči o večitoj temi - daj da "odradim" sajt, pa da dođem do nešto posetilaca, pa da uzmem pare.

A npr. da se priča obrne - šta se može napraviti za određenu ciljnu grupu korisnika koju bi mogli da privučemo, pa da od toga vidimo koju korist možemo da imamo. Problem je samo u poznavanju potreba korisnika (ciljne grupe).

Nedavno sam pričao sa jednim čovekom koji je vlasnik firme za projektivanje u oblasti indutrijske elektronike, koji mi je rekao da kada bi napravio sajt sa 1.000 posetilaca mesečno iz ove oblasti - tačno određeni segment ovih korisnika (ali pravih posetilaca iz te oblasti), mogao bi da zarađuje hiljade EUR mesečno preko različitih aranžmana sa dobavljačima koje inače poznaje u svom poslu. Drugim rečima - treba poznavati određene privredne grane i potrebe korisnika u tim privrednim granama. Problem je u tome koje sadržaje ponuditi da bi se pojavila "prava ciljna grupa" u određenoj oblasti!
Mislis na http://www.mikroe.com/sr/
Drzao je predavanje i ponudio svima pomoc.Ali on ima proizvode i npr trosi 120 000E godisnje za oglasavanje u targeted casopisima. Ako i ne mislis na njega - to je svejedno dobar primer.

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
Drugi problem koji sam već ko zna koliko puta pominjao i ovde jeste - ako hoćete uspešan advertajzing model zarade, morate da imate organizovanu prodaju oglasa! Npr. uspeh Inforstuda je primarno u tome što je oduvek imao jaku komercijalu!
Pa da .... ali Stefan Salom(suvlasnik) izuzetno pametan momak. Recimo da ima osvojeno srebro na medjunarodnoj olimpijadi iz fizike ali zna on sve. Tako da on mozda ima ideje koje npr ja nemam. I ne obrnuto.

Uglavnom slazem se da je to jedna strana .... npr prodavati oglase. Drugi model je preko adsensa i najboljih affiliate programa sto je cak i za strano trziste neefikasnije ali ne toliko mnogo koliko kod domacih.

Najlaksa metoda je da sklapas individualne ugovore za advertisements za one ljude koji se vec reklamiraju na adsensu.
buksula je offline   Odgovorite uz citat