Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 04. 2007.   #7
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Question

Citat:
Originalno napisao bluesman
Kao sto rekoh i meni je nejasno zasto to pita, ali mozes da ga pitas, nije valjda da ujeda?
Ja zaista ne znam za sta je sposobna ova savremena tehnologija. Sta ako se uvrede pa mi posalju virus koji izaziva bliceve u monitoru od kojih mogu da oslepim?

Citat:
Ja tipujem da je to jedan od onih koji i ne znaju sta te pitaju, ili je negde procitao to, ili mu je neki developer rekao pa on prenosi, a ne zna ni o cemu prica, tako da ce i tvoj odgovor samo forwardovati onome ko je postavio pitanje.
Citat:
We'll need this information to pass to our team.
Znaci ona treba da je prosledi nekome, no u ovoj situaciji se ne radi o neznjanju osobe, vec o mom neznanju.

Naime nakon malo istrazivanja, napokon, shvatih da clickTAG zapravo koristi meni kao prodavcu oglasnog prostora, a ne njima. Naime na ovaj nacin se izbegava hardcodovanje urla u samom flash fajlu vec se adresa definise preko htlma, tako da ja mogu staviti adresu koja ce mi brojiti klikove npr... Na ovaj nacin oni ne moraju kodirati baner za svaki sajt pojedinacno sa urlom sa ad menagment softverom.

E sad jedino sto mi jos nije jasno je izbor izmedju:

Kôd:
startBtn.onRelease = function () { 
        getURL (clickTag, "_blank"); 
    };
i

Kôd:
getURL (clickTAG, "_blank");
Postoji li bitna razlika izmedju ove dve stvari?

Flash je casesensitive? U jednom primeru je clickTag u drugom clickTAG.

Da li sa obe varijante koristim:

Kôd:
<object width="x" height="y">
<param name="movie" value="baner.swf?clickTag=www.sponzor.com">
<embed src="baner.swf?clickTag=www.sponzor.com" width="x" height="y">
</embed>
</object>
za ubacivanje na stranu?


edit: mali problem koji imam je sto ovo ne mogu licno da testiram na primeru, se sastoji u tome sto necu imati pristup racunaru sa instaliraniim potrebnim programima (dw, flash...) u narednih par dana... a ne mogu flash da napravim u notepadu...
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.

Poslednja izmena od pcigre : 03. 04. 2007. u 23:40.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat