Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 03. 2006.   #13
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

http://phpgacl.sourceforge.net/

Vrlo fleksibilan sistem kontrole dozvola. Moguce su i allow i deny dozvole, i to izmedju usera (i celih grupa) sa jedne strane, akcija (ili objekata, po terminologiji ove klase) koje mogu da izvrsavaju sa druge strane, i objekata na kojima se doticne akcije mogu izvrsavati sa trece strane. Terminologija koja se koristi je malo uvrnuta, kao i administrativni interfejs, ali postoje API funkcije koje omogucavaju sve vrste promena na userima, dozvolama, objektima, etc.. na vrlo lak nacin. Najbitnija stvar je funkcija za proveru acl_check() koja prihvata 4 parametra i ima boolean output. Po recima autora, sistem je vrlo skalabilan - navodno postoji sistem sa preko 60000 korisnika, 200 grupa i 300 razlicitih akcija (objekata).

Napisao sam par klasa koje mi omogucavaju zamalo kompletnu funkcionalnost doticne klase, sa nesto poboljsanja. Usput sam iz celog sistema izdvojio klasu koja sluzi samo za upravljanje drvolikim strukturama (dodaj nod, obrisi nod, pomeri nod, stuff like that...), koja je takodje vrlo fleksibilna, pa ako nekom treba nesto slicno, nek se javi
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline   Odgovorite uz citat