Tema: StartupChile
Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 05. 2011.   #10
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao mangia Pogledajte poruku
Kum je bio 3 mjeseca u Kolumbiji i reče da je jako teško živjeti tamo. Jako puno kriminala...
E sad ne mora da znači za Čile ali ...
Dobro bre, ako su na istom kontinentu, nije ista zemlja. I Srbija je na istom kontinentu ko i Nemačka pa smo ko dupe i oko.

Sad ću da ispadnem hejter, ali generalno ovo se ne razlikuje puno od situacije kad Dinkić daje 1000 EUR za jedno radno mesto da privuče investitore. Domaći preduzetnici u Čileu imaju prava da se žale što se njihov poreski novac daje nekim drugim ljudima umesto da im se recimo smanje porezi i sl.. Tako da sa pozicije Čilea ne znam koliko je ovo pametno, što ne znači da ne bih rado iskoristio priliku da odem u startap Čile.

Što se startup hubova tiče, mislim da je najbitnije da se naprave dobri uslovi, da možeš da odeš tamo, dobiješ brzo vizu, otvoriš firmu za 3 dana i kreneš da radiš. Ako postoje neke napuštene zgrade i sl. gde može da se jeftino iznajmi prostor do koga vodi brza Internet veza i da ima kvalifikovane radne snage za startap, to mi je nekako mnogo značajnije od $40.000. Što napisa Srdjan gore, šta bi vam značilo $40.000 u Srbiji, 10% bi potrošili na mito da upadnete u program, 10% bi potrošili na komunalnu taksu, ostatak na špediciju i carinu kad šaljete promotivne majice klijentima u USA.

Poslednja izmena od mileusna : 02. 05. 2011. u 21:48.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje mileusna za poruku: