Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 08. 2010.   #2
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Nisam bas siguran da sam skapirao tacno o cemu se radi ali probacu na osnovu onoga sto sam razumeo.

Google i Verizon zele da net neutrality ne utice na wireless u ovom trenutku, vec samo na wired.
Jedna od glavnih razlika izmedju wired i wireless interneta je u kapacitetima.
Wired internet nema teoretski maksimum kapaciteta, dok je wireless teoretski ogranicen.
Keypoint kod net neutrality (kako ga ja vidim) je zabrana stavljanja prioriteta na saobracaj.

Wireless saobracaj cine telefonski razgovori, data transfer itd. Ukoliko znamo da wireless ima svoj teoretski maksimum sta se desava kada ga dostignemo?
Cak i sada, za novu godinu, mobilne mreze svuda u svetu su preopterecene i jako je tesko telefonirati oko ponoci. Svi smo svesni da razvoj tehnologija donosi jos mobilnih platformi koje sve vise i vise koriste wireless mreze za data transfer.
Kada dostignemo teoretski maksimum kapaciteta wireless mreza bicemo prinudjeni da prioretizujemo saobracaj u korist telefoniranja (voice), jer zasto je bitniji tvoj iphone youtube player or telefonskog poziva u kome zena zove 94 za svog muza ?

Ukoliko sam dobro razumeo, ja ne vidim nista lose u ne primenjivanju net neutrality zakona (ovakvog kakav je) na wireless mreze.
cvele je offline   Odgovorite uz citat