Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 10. 2011.   #30
stecko
stara koska :)
Professional
 
Avatar stecko
 
Datum učlanjenja: 24.10.2008
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 230
Hvala: 32
44 "Hvala" u 21 poruka
stecko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za stecko Pošaljite poruku preko Skype™ za stecko
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
^ a sto je domainer.rs tako dobar? Nisam bas shvatio?
Pazi ovako, ja nisam kazao da je domen dobar, nego da je '..san svakog domainera...'. Slozices se - razlika postoji.

A sada cu da razlozim na proste cinioce, i uzecu 'zive' primere iz prakse:

Moj dobar prijatelj Peca je po profesiji obucar, i ima prezentaciju na internetu.
Ali naziv domena (sajt) mu nije ObucarPeca.com, nego Obucar.com. Sta je bolje ?

Da ne bude da se ja tu sad nesto pravim mnogo pametan, Miloje Sekulic poslednjih meseci kao svetli primer za mnoge stvari vezane za internet preduzetnistvo pominje "Zlataru Andrejevic".
E, vidis - i oni su pored jos nekolicine na domenu - Zlatara.com.
Dalje (neka me neko ispravi ako gresim), ista zlatara ima jos nekoliko domena koji imaju SAMO jednu rec u nazivu, citaj jak keyword:
brilijanti.com
burme.com
prstenje.com
satovi.net

..... ima ih jos nekoliko, ali mislim da ce ovo biti dovoljno.
Generalno, oni se bave poslom koji obuhvata sve gore pobrojano, ali ne koriste dugacak naziv domena u svojoj promociji, nego upravo gore pobrojano, i svi gore navedeni sajtovi su im na neki nacin viral za brend "Zlatara Adrejevic". Sta je bolje?
I ovde dolazimo i do cinjenice da je gore pomenuti domen ne samo gust - posedovati, vec je i dobar naziv domena.

S tim u vezi, ukoliko covek ima 200+ domena u vlasnistvu, i bavi se, recimo, trgovinom domena, i 99% domena koje poseduje ima TLD .RS, verovatno mu je gust da ima u svom vlasnistvu i domen domainer.rs.
Otuda moja konstatacija, a nadam se da sam je ovim primerima i argumentovao.



---------------
Generalno, vidim da je neka blaga nervoza prisutna oko ove teme, i da kritike preovladavaju.

Osnovna namera mi nije bila ono sto se prozima kroz temu da pravim sopstvenu reklamu.
To kolko sam ja domena registrovao, od ovih koje navodim ovde je totalno zanemarljivo, naspram, po mom misljenju, sadrzajne vrednosti same teme.
I ovo sto pricam se lako moze proveriti putem bilo kog WhoIs servisa. I koliko je domena od ovih u temi navedenih registrovao, i ko ih je registrovao.

Da, tacno je da niko u svetu i nigde ne daje 'na tacni' za DZ. dobre, upravo slobodne domene za registraciju.
Mislio sam da ce moj postupak obelodanjivanja 'upravo slobodnih' za registraciju iznad svega biti koristan, i doprineti da se malo probudi trziste domaininga i kod nas (a ono postoji u celom svetu), i da cu na ovaj nacin, kao sto sam vec i pomenuo, pomoci nekima koji tragaju za dobrim nazivom domena, da ce ga ovde naci, i da ce ga platiti po 'fabrickoj ceni'.
Takodje je ideja bila da se pokere diskusija (sama od sebe) sta je dobar domen, a sta ne. Da li su OK domeni crticom u nazivu, sa brojem, da li treba mesati nase nazive i slova i engleske, .......

Ima dosta ljudi koji samo dolaze na ovaj forum i citaju - uce, ne ucestvujuci u diskusijama. To je i jedan od osnovnih ciljeva ovog foruma - edukacija, i pomoc pocetnicima (ili sam ja nesto pobrkao ?!).

Dakle, na temu, sto se mog ucestvovanja tice, i postavanja spiska domena - stavljam tacku. Nema vise.
__________________
SteCom.rs | HostingServis.com

Poslednja izmena od stecko : 24. 10. 2011. u 11:00.
stecko je offline   Odgovorite uz citat