Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 09. 2010.   #4
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Ma oduvao sam svu prasinu. Skinuo sam i procesor pa sam isprao sve lepo hladnjak i ventilator sa vlaznom krpicom, kuciste isto itd.

A da i meni se tako jednom u dva tri dana desi da se sam od sebe restartuje racunar ali to se javljalo jos i kad sam ga kupio od samog pocetka. A kad se restartuje nikad se ne desi da se ne podigne sistem iz prve vec samo kad se ugasi onda imam tih problema. I da, kad se ugasi pa ako ga upalim u roku od minut dva nema tih problema jedino kad duze vreme komp stoji ugasen onda. I imam utisak da je caka (sad zadnji put kad sam ga upalio) na primer kad ga palim i nece onda ga pustim da radi tako jedno 5 do 10 minuta da se zagreje malo komp pa onda ga ugasim i zatim odma upalim i izgleda da onda pali iz "prve" . Medjutim naravno sve to me nervira pa ako moze neko da kaze u cemu je problem? Menjao sam napajanje isto, menjao sam memoriju isto, izbacio sam graficku isto, otkacinjao sam rezac i dvd citac isto, menjao sam kuciste isto (mislio sam da nesto sa onim mehanizmom za paljenje nije u redu) jer sam posudio slican komp od druga pa sam menjao komponente ali na kraju isto!!! Ostaje samo ploca i procesor da nesto nije u redu. Pitam se kakvi su to nepouzdani procesori i ploce danas izgleda da se danas proizvode masovno i to jaaaako losi procesori i ploce pa onda ko kakve srece ima da kupi. Ja sam ranije imao pentijum 1 ali nikad mi se nije ni restartovao a kamo li da imam problema sa paljenjem. I sad da ga skinem sa tavana i da oduvam prasinu ima da upali iz prve. Izgleda da se takvi pouzdani racunari vise ne prave.
__________________
Igrice
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat