Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 01. 2006.   #8
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Citat:
Prema tome mislim da je enum('0','1') pravo resenje za tvoj problem.
ovo unosi dodatnu zabunu - enum vrednost '0' dobija interni index 1, a vrednost '1' interni index 2, dakle moze da unese zabunu ako slucajno izostavis ' ' oko broja pa vrednost postane index . kao sto si i sam napisao, 0 je rezervisana za nepostojecu vrednost:

Citat:
If you insert an invalid value into an ENUM (that is, a string not present in the list of allowed values), the empty string is inserted instead as a special error value. This string can be distinguished from a “normal” empty string by the fact that this string has the numerical value 0. More about this later.
dakle, po meni, ako ti treba nesto najpribliznije true/false polju, tinyint je po meni dosta dobro resenje. enum i tinyint zauzimaju svaki po 1 bajt. mada, mene je enum uvek privlacio zbog jedne stvari - odredjeni mysql db frontends dozvoljavaju editovanje vrednosti enum polja tako sto naprave select box pa mozes da izaberes neku od validnih vrednosti.
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline   Odgovorite uz citat