Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 11. 2010.   #32
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

3 x "thanks" za dragi tata ... pa i pored toga što nisam hteo da postujem, to moram da ispoštujem )

Elem, webarto je imao najkraći post ali je rekao jednu jako tačnu stvar "Svi najbolji siteovi su u stvari najgori." Znam tačno na šta je mislio, ali ako nije ... nema veze, ja mislim na ovo:

Ko god je radio neki veliki sajt, zna kako to evoluira ... od kristalno jasne projektne dokumentacije, pa se usput zaboravi ovo, ono ... pa negde na pola kažeš "ma kakva dokumentacija", pa se usput promene i zahtevi 17 puta, pa nove ideje, ... dok dođeš do kraja projekta (a ni tada nije kraj) to na sve liči osim na ono kako je dizajnirano u početku. To je normalno "seci uši - krpi ..." i ko god kaže da je sve precizno isplanirao do detalja još pre početka projekta i završio projekat po toj specifikaciji - taj jednostavno laže

Zašto ovo pričam? Pa pored svog tog krpljenja, muljanja, novih ideja, novog koda, 3rd party koda .... PHP se tu najbolje snalazi - možeš da mu uvališ šta hoćeš i on to proguta. Za neke stvari se i danas čudim kako rade ... a rade već godinama bez problema.

Dakle, možeš ti da budeš gadljiv na to koliko hoćeš, ali neka mi neko nađe još neki programski jezik (ili script jezik) koji može da izdrži to što PHP može ... ja ću odmah početi da radim u tom jeziku, naravno pod uslovom da:

- mogu da živim od toga, ne moram da tražim egzotične projekte samo da bi nešto uradio u jeziku koji mi se sviđa
- imam podršku na SVAKOM serveru na svetu ... po default-u.
- imam dostupno milijardu resursa, primera, koda ...
- imam ogroman community koga mogu da konsultujem kad god imam neku dilemu.

Ako je to sve ispunjeno - ja ću odmah da batalim php i prelazim na tu alternativu. A do tada ... Viva PHP!
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
5 članova zahvaljuje bluesman za poruku: