Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 06. 2009.   #37
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic Pogledajte poruku
Osobe koje ne znaju da mogu na slobodnom tržištu da kupe internet domen kakav žele niti znaju za šta bi im poslužio.
Takve osobe po mom mišljenju ne postoje. Mislim niko neće odjednom kupiti RS domen da mu stoji u fioci samo zbog ove ili bilo koje druge kampanje. A do juče nije znao da mu to i treba u životu.

Mislim da se meša pojam sajta sa domenom. Da li meni treba sajt? Šta ja na tom sajtu mogu da stavim? To su legitimna pitanja nekog ko razmišlja o pokretanju sajta. Tek kada se na ova pitanja odgovori potvrdno i pojedinac/firma shvate da im treba sajt dolazi se do toga koji domen izabrati i tu treba istaći zašto bi neko uzeo .RS u odnosu na .COM/.NET Dakle jednostavno, čak i da je najbolja moguća kampanja u pitanju, po meni puca na pogrešno mesto i daje odgovore na pogrešna pitanja.

Takođe, postavljanje sajta nije baš prostiranje veša, tako da ko god da se odluči da postavi neki sajt, a nije iz IT branše, moraće da angažuje neku agenciju ili prijatelja da mu pomogne oko svega, pa i oko izbora domena i hostinga. A šta bi vam dobar prijatelj sa DPT-a rekao ako ga pitate da li da kupim .RS ili .COM? Tako da okreni obrni, kampanja vezana za domene mora da targetira i IT profesionalce, hteo to neko da prizna ili ne.

Ja lično nemam ništa protiv .RS i zahvalan sam svima što je ona agonija od administracije .co.yu domena okončana. No uvek prednost dajem internacionalnim domenima. Prijateljima koji otvaraju sajtove za svoje firme, tek onako reda radi, takođe savetujem uvek .com/.net zbog niže cene, ukoliko postoji odgovarajući slobodan domen.

Poslednja izmena od mileusna : 05. 06. 2009. u 00:59.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat