Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 10. 2009.   #12
Doc Holiday
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 17.09.2008
Lokacija: NS
Poruke: 32
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Doc Holiday is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao jasmanac Pogledajte poruku
Ovde nije u pitanju samo sajt vec ceo business model na kome ti zelis da zaradis. Sajt je samo deo tog business modela.

Za ozbiljan business model je potrebno mnogo vise sredstava, vremena, umeca i srece. Sajt kao sajt moze da se odradi za gore pomenuti budzet sa manje ili vise opcija ali nista vise od toga. A veruj mi da ti je samo za ozbiljan marketing potrebno tvoj budzet x 3.

Govorim iz ugla ozbiljnog biznisa i profesionalaca koji bi bili angazovani.
Naravno, slazem se oko ovoga samo sto mislim da u tom slucaju krajnji dometi treba da budu veci od 1000 posetilaca dnevno i zarade od 300 evra mesecno. Nixa i Jasamanac, vidim da vi na ovo gledate kao na ozbiljan projekat, ali budimo realni, za 1000 posetilaca dnevno u tako posecenoj oblasti nema mnogo ozbiljnog rada. Opet, znam na sta mislite. Ne moze auto portal sa 1000 posetilaca dnevno da zaradjuje 300 evra od adsensa vec treba izmedju ostalog da naplacuje prostor za oglasavanje, u ovom slucaju dilerima, pa su tu dodatni troskovi jer treba doci do toga da prodajes prostor na sajtu. I pored toga mislim da moze da se uradi za dosta manje pare. Ako se planira dugorocno, i ako se planira ozbiljnije onda sve sto ste rekli stoji.
Doc Holiday je offline   Odgovorite uz citat