Pogledajte određenu poruku
Staro 31. 07. 2010.   #2
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Imao sam volje da citam ceo tekst medjutim ipak sam odustao jer sam shvatio da je taj tekst pisao neko ko nema poima, ili su ga pisali tako da bi odgovarao tajkunima.

Na primer clan 2 tacka 2 pravo na bezbednost. To ti je cisto samo mrtvo slovo na papiru. Cak i da drzava zeli ovu tacku potpuno da ispostuje fizicki nije u mogucnosti jer na nasem trzistu malte ne 90% prehrambene robe nije zdrava za upotrebu a imamo svega desetak inspektora za celu Srbiju i par labaratorija koje nisu sposobne za celokupnu analizu (tu ne mislim samo na bakteriolosku vec i za teske metale i svega ostalog). Znaci to dovodi do zakljucka da ce po ovoj tacki da se gone samo oni malo veci igraci koji su konkurencija tajkuna. U nasim trgovinama na primer kad bi se postovao ovaj zakon svaki suhomesnati proizvod, kao i meso bili bi povuceni iz prodaje jer sadrze toliko konzervansa da pola od onih koji dobiju rak dobiju ga zbog toga. A da ne govorim o vocu i povrcu koje je toliko prskano svim i svacim da ga ne bi dao ni najvecem neprijatelju za hranu.

Zatim clan 2 tacka 4 pravo na izbor je samo obicna sprdnja. Svi znamo da postoje jedno 5 do 10 tajkuna koji uvoze sve zivo iz inostranstva, od prehrambenih proizvoda do bele tehnike tako da sto se tice prava na izbor to je sprdacina. Pravo na izbor ti je kad imas 1000 konkurenata koji uvoze slicnu robu i onda ti imas jednu te istu robu sa vise cena a kod nas idi od subotice do vranja svaka roba kosta isto (mislim na istu robu u smislu marke i model). Naravno cena se razlikuje samo od toga gde se nalazi prodajni objekat sobzirom na kalkulaciju troskova prevoza od magacina tajkuna do prodajnog objekta.

Zatim clan 4 tacka 5 je najveca nebuloza a to je da elektricna energija nije roba ha ha ha. Pa ako nije roba onda niko i ne mora da placa struju zar ne?
__________________
Igrice
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat