Tema: TYPO3 v4
Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 04. 2006.   #7
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Citat:
Originalno napisao modeus
Mislis li da je vise ljudi na TextPatternu nego WordPress-u, kao resenje za CMS?
Pravo da ti kažem nemam pojma, ali ja bih izabrao TXP preko Wordpressa u svakom slučaju (dobro, možda ne baš u svakom).

TXP je više CMS, dok je po meni WP teško naterati da ne liči na blog. Barem koliko sam ja gledao WP sajtove na netu.

Template sistem TXP-a mi je daleko bolji od WP-ovog, ima sekcije i kategorije--dva razl. nivoa sadržaja. Užasno je bogat funkcionalnošću, dok za WP to ne znam reći jer ga nisam koristio.

Anti WP po meni:
- TinyMCE koji mrzim
- Traži da ti browser šalje referere

Pro WP po meni:
- "Instaliranje" tema, možeš imati spreman sajt za 2min, ako si spreman da koristiš gotove templete.
- Comment feeds
- Dobar i lak admin interfejs

Anti TXP:
- Loš admin interfejs
- Previše radikalnih promena u kôdu i funkcionalnosti u poslednje vreme, ali one su neophodne jer je projekat bio zamrznut neko vreme ako se ne varam, ali te promene opet vode na bolje, samo treba ih pregrmeti. (Ako se odlučiš za poslednju verziju 4.0.3. nemaš frke.)
- RSS 0.92

Pro TXP:
- referer logovi
- templating kôd (npr. <txp:comments wraptag="ol" break="li" form="myCommentsForm" /> ispljuje uređenu listu komentara, prelama komentar na li elemente i koristi formu myCommentsForm, vrlo intuitivno)
- debugging mode, test mode, itd. (prikazuje eventualne greške u templeting kôdu, prikazuje query-je i te ostale stvari koje meni kao dizajneru malo imaju smisla, i to sve na kraju dokumenta u okviru HTML komentara)

Ufff.. Toliko sam se sada mogao setiti na prvu loptu.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat