Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 04. 2007.   #6
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

УГОВОР О АУТОРСКОМ ДЕЛУ

Уговорне стране:

1. Правни факултет Универзитета УНИОН у Београду, кога заступа проф. др *****, продекан Факултета (у даљем тексту: Факултет)
2. Џелебџић Душан из Београда, *******, општина ******* (у даљем тексту: Аутор)

Члан 1.
Предмет Уговора је реорганизација постојећег садржаја сајта Факултета и додавање новог садржаја, што је прецизније дефинисано у Плану измена сајта Факултета.

Члан 2.
Аутор се обавезује да измене на сајту, у складу са Планом, изврши у року од 15 дана од дана потписивања Уговора.
Аутор се обавезује да послове на одржавању сајта Факултета врши у периоду од 01. децембра 2006. до 30. јуна 2006. године.

Члан 3.
Факултет се обавезује да Аутору благовремено достави сав писани материјал који је Планом предвиђен за објављивање на сајту.
Факултет се обавезује да по завршетку обављања измена, на име ауторског уговора Аутору исплати ******* (словима) динара нето, на текући рачун број ***-***-*** код *** Банке.
Факултет се обавезује да за послове одржавања сајта Факултета исплати Аутору по ***** динара нето, месечно до 10-ог у месецу за претходни месец.

Члан 4.
Овај уговор сачињен је у три једнака примерка, од којих један припада Аутору, а два задржава Факултет.
Прилог уз овај уговор је План измена сајта. План садржи две стране.


... i ispod ide datum zaključenja ugovora i potpisi ugovornih strana. U drugom dokumentu (plan) pišu tehnikalije - šta se gde menja, šta se gde ubacuje, i koje su tačno obaveze autora u vezi sa održavanjem sajta.

Ja sam ovaj ugovor dobio već potpisan, tako da nisam imao puno izbora oko pravljenja izmena (mogao sam da napravim izmene, ali to bi putovalo još dve nedelje kroz administraciju). Ono što u ovakvom ugovoru ne valja je to što nalogodavac nema nikakav rok (osim 'blagovremenog') da ti isporuči materijal za sajt, a primanje tvog honorara je vezano za završetak posla. Ja na sreću nisam imao problema sa time, ali da je ta stavka ispoštovana, ni dan danas ne bih primio honorar.
__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.
Dušan Dželebdžić je offline