Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 12. 2005.   #53
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pošto je uglavnom ceo upućen meni, da odgovorim ovako... neću dugo, obećavam.

Citat:
Originalno napisao Dragan
ne mogu da verujem da ima ovoliko ljudi koji se gade (uslovno receno) tih web standarda. Ne razumem odakle to? I ne razumem bluesmanovo poredjenje "<div... i <table...", pa kako moze biti isto... ne zelim da imam vise markupa nego sadrzaja jbte na sajtu.
Ja sam samo hteo da kažem da je markup isti, kakve veze ima šta piše u bloku ako ti ionako moraš da ga premeštaš i muljaš. A što se tiče web standarda, verovatno si pogrešno shvatio. Naprotiv, ja voleo da postoji web stadard i već dugo sam frustriran "hakovanjem" za razne verzije browsera. Verovatno nisi sve pažljivo pročitao, znam da umem da pišem dugo i smarno, ali pročitaj pažljivije, pls.

Citat:
Originalno napisao Dragan
mislim da je blues rekao da doticni clanak nema veze sa modernim webom, mislim da to nije tacno. istina je to sto s rekao da bi imao isto znacenje i da je napisan '99., ali tema tog clanka se tice upravo moderni web. on (webdva ili kako god voleli da ga zovete, nije bitno uopste) podrazumeva standards compliance i semantiku o kojoj sam pricao.
Ja sam rekao da je isti članako mogao biti napisan 1999, sve što si napisao danas moglo je (trebalo je) biti primenjivo i onda, zato kažem da nije ništa moderno u vezi članka.

Citat:
Originalno napisao Dragan
ja vidim (nadam se) odakle bluesman dolazi sa svojim stavovima, mou da zakljucim da si ti jedan veoma praktican covek, ali ne razumem zasto ne pravis mesta ni za malo teorije, koja ce samo da pripomogne toj praksi? Nisam ja napisao taj clanak, i nisu formirani ti standardi da nekog sputavaju ili "obogalje" necije skilove, naprotiv.
Egzaktli. Znaš kako kažu: Ko zna - radi, ko ne zna - piše knjge. Šalim se, naravno (i ovo se ne odnosi na tebe, da nebi flejmovali). Što se tiče teorije, ni sam nisi svestan koliko si pogrešio. Mnogo izučavam problematiku, čak mislim da sam na nekim svojim sajtovima uneo neke inovativne stvari (bar toliko inovativne da ih nisam nigde video nego sam sam osmislio), međutim, glavna razlika između mene i nekih drugih je što ja ne verujem slepo svemu što pročitam na nekom blogu već pokušavam kritički da razmislim o tome i donesem svoj sud.

Citat:
Originalno napisao Dragan
blues, zar nisam tvoje postove citao na ES (davno) kada se vodila slicna ovakva bitka oko validacije, kada si tvrdio da su tabele jednako dobre kao i semanticki(ji) markup? zasto si onda presao na tableless?
Jeste, u pravu si, govorio sam i dalje to govorim! U čemu je problem? Pa ja sam lepo napisao u odgovoru ivanhoe da je daleko lakše raditi sa CSS, čak sam se i složio sa njim po tom pitanju, ja se samo nisam složio sa načinom kako je on to obrazložio (lakše je copy-paste "div" nego "table"...). Koristio sam CSS čim se pojavio, maksimalno sam (zlo)upotrebljavao ono što se u ono vreme zvalo DHTML (Dynamic HTML), možda se neko još seća nekih mojih sajtova, a moj "DHTML scroll" je možda bilo (da se ne hvalim previše) naj-kopiranije parče koda na domaćem web-u bar godinu dana.

Ali, ako mi je nešto lakše, brže ili bilo šta "...-e" uraditi sa tabelama, neću sigurno da odustanem od toga zato što je neko to "dekretom zabranio" ili neko se na nekom blogu gadi tabela.

I moj stav po tom pitanju je vezan za one "znalce" koji komentarišu neki sajt na primer ovako: "Sajt ti ništa ne valja jer je urađen sa tabelama". WTF?


Jbg, opet sam dugo...
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat