Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 03. 2006.   #32
nesh
član
Certified
 
Avatar nesh
 
Datum učlanjenja: 18.08.2005
Lokacija: Niš
Poruke: 80
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
nesh is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za nesh Pošaljite poruku preko AIM za nesh Pošaljite poruku preko Yahoo za nesh
Default

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Ili sto je python los, hvala na informaciji (posto su ovo odlike nedovrsenog softvera koji nije za production use).
Daleko od toga!

Problem je što (IIRC) i PHP kada se koristi FastCGI protokol (koji se btw. koristi za production servere) zahteva restartovanje procesa da bi oni pokupili izmene u kodu. Stvar je u tome što FastCGI (a i mod_python) ne učitavaju kod svaki put kada stigne zahtev nego to urade prilikom startovanja procesa (ili thread-a), tako da procesi (koji btw. mogu da se nalaze i na drugom serveru) moraju da se restartuju.

Ako hoćeš da to radi bez toga možeš da koristiš mod_php ili čak i čist CGI i onda nemaš problema .

Moj development server ne zahteva restartovanje, ali to plaćam povećim gubitkom u performansama.

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Cemu teske reci? Mislis da bih ja restartovao server svaki cas? pa na sw je da provali da li je ista promenjeno.
I to plati dodatnim pristupima file sistemu, trošenjem CPU-a, memorije, ...

BTW. production serveri se po definiciji i onako ne restartuju često, tako da samo restartovanje procesa (a za to je FastCGI idealan jer ne mora da se restartuje www server, dovoljno je samo "pobiti" FastCGI procese) nikada i nije neki problem.

Trenutno koristim lihttpd+FastCGI(python&PHP) sa odličnim CPU-Memory-etc/request rezultatima i 2 (i slovima dva) restarta procesa u zadnjih 4 meseca zbog update-a samog lighttpd-a.

really, vrlo nedovršen sw

Ceo moj (citirani) post se odnosio na to da (iako restartovanje procesa nije tako često) ja ne želim da zavisim od volje/vremena/etc admin-a servera da mi restartuje proces kada se za to ukaže potreba i za to postoji rešenje VPS|Full time server.
__________________
Nebojša Đorđević - nesh
Lead developer / Younify
nesh je offline   Odgovorite uz citat