Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 03. 2006.   #34
nesh
član
Certified
 
Avatar nesh
 
Datum učlanjenja: 18.08.2005
Lokacija: Niš
Poruke: 80
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
nesh is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za nesh Pošaljite poruku preko AIM za nesh Pošaljite poruku preko Yahoo za nesh
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Cek malo, FastCGI je OK kad imas svoj dedicated, i treba ti maksimalna brzina, a ne da hostovima posluzi kao opravdanje za overselling i nabijanje petsto sajtova (i toliko instanci lighthttpd - to nece biti toliko brzo koliko mislis) na jedan server - u kontekstu ovog topica, podrska za Python je way off topic. Ako ti treba za development mozes ga imati u lokalu na Win ili Linuxu. Sama cinjenica da imas 500 lighthttpd na serveru nije bas ono sto bi znacilo i, kako ti kazes, brzinu, jer rade uz Apache, i to samo s toga sto takve stvari nisu za shared server vec za dedicated. Bas mora python ili ruby a ne moze perl ili php? O tome se radi. Drugo je kad imas sopstveni server pa radis sta hoces. Mnogo je vaznije od Pythona da li server ima mod_security, ali to ne spominjemo.
500 instanci lighttpd-a!?!? Čemu? Dovoljna je samo jedna instanca da "vozi" xxxx FastCGI procesa.

DH koristi lighttpd iza apache-a (kao i TextDrive), ali to je baš zbog lakše konfiguracije kod shared hosting-a. Apache + mod_proxy je neverovatno (za apache) light and fast aplikacija.

A što se tiče python-a .... well, ako je PHP jedini jezik dozvoljen za www aplikacije (napomena: mislim na mod_<foo> a ne na čist CGI), što bi se goomila provajdera hvalila podrškom za python (&zope), ruby, ....

PHP za nešto OK jezik (flames >/dev/null), ali to ne znači da se samo on koristi za razvoj.


Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Dalje, jos si odabrao (i preporucujes) dreamhost a ti se bave oversellingom. Daju 1Tb protoka, oce, dedicated sa toliko je 250 evra mesecno. Sta to znaci:

U sustini ja imam onoliko protoka i prostora koliko mi daju a koliko je to ne znam dok me ne iskljuce. Ako platim 1Tb placam zato sto mi treba 1Tb i placam 250 evra mesecno i dedicated zato sto mi je toliki saobracaj. Dreamhost ne bih izabrao ni pod razno, jer sam platio "terabajt" a koliko kosta pravih npr. 100Gb protoka nemam pojma.

Hint: I kad me dreamhost iskluci ja dok platim za novi host imam da izgubim za celu godinu hostovanja na drugom mestu.

Hint: iskljuci me i ne da mi pristup bazi i sta onda - izgubio sam podatke, izgubio sam ceo sajt...
Ako imaš toliki protok shared i ne dolazi u obzir u svakom slučaju. Za manje od $8/m ja stvarno i ne mogu da očekujem da mi neko obezbedi neki ogroman protok (prava, realni protok & etc su lepo napisani u EULA koji se nalazi na sajtu). Ako sajt već ima toliki protok onda, verovatno, dovoljno zarađuje da bi "zaslužio" da dobije mesto na nekom VPS-u ili dedicated serveru, ako ne, onda čemu to.

A što se tiče podataka, pa kada imaš ssh pristup jednostavni cron job i rsync lako prave backup-ove na neki drugi server. Lepo je što provajder radi backup, ali se nekako lepše osećam kada i ja imam svežu kopiju .

Citat:
Originalno napisao nesh
22. 11. 2005., 09:24:
Imao sam sličan problem i odabrao ..... dreamhost ili textdrive. Jedini problem sa strancima je ako plaćaš preko firme pošto je to kod nas prilično komplikovano.
Takođe ja sam naveo DH i TextDrive kao primer (DH nisam uspeo ni da probam jer sam imao problema u plaćanju sa kartice, ali je Petru uspelo pa on može da kaže nešto o njemu) a, kao što sam napisao u drugom thread-u, na kraju sam zakupio VPS na TekTonic-u (UM1 1Mbit flat $15/m) jer, jednostavno, ono što sam planirao da tamo držim nije za shared servere, ko zna, možda uskoro i pređem na dedicated .

Slučnu priču smo vodili na yu.os.linux i došli do sličnog zaključka: veliki protok/CPU usage/etc = min VPS ako ne i dedicated server, shared je za "light" stvari.

Off Topic: Ako ne voliš python, OK, ali flame kada god se on pomene.....
__________________
Nebojša Đorđević - nesh
Lead developer / Younify
nesh je offline   Odgovorite uz citat