Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 02. 2010.   #95
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Ali ako u Javi ili PHP-u treba da se malo programira, onda je to "sve samo ne elegantno, ekspresivno, itd".
Dakle, ti tvrdiš da ne postoje manje i više ekspresivni jezici? Pa C# je živi primer jezika koji je u poslednjih 10-ak godina prošao kroz par verzija, svaka je za magnitudu ekspresivnija od prethodne. Možda treba da probaš da ubediš ljude iz MS-a da su se džaba cimali, jer je sve to isto...

Citat:
PHP podrzava interfejse, koliko mi se cini
Verovatno ovdeprisutni PHP-ovci ne mogu da žive bez njih, koliko su korisni...

Citat:
Imam i ja savet za omladinu: pre nego pozovete neku funkciju, ne bi bilo lose znati da li funkcija uopste postoji na objektu.
Ovo zapravo i nije preterano dobar savet... U originalnoj OO paradigmi, metode (odn. kako ih ti zoveš, funkcije) samo su "uputstva" objektima kako da obrađuju poruke koje dobijaju od drugih objekata. Pojmovi sa kojima se zapravo barata su poruke, a ne metode. U tom smislu, uopšte nije neophodno da objekat ima definisanu metodu da bi znao kako da hendluje neku poruku koja mu je upućena.

Citat:
Inace, imamo deal
Bojim se da ga nemamo.

Poslednja izmena od jablan : 18. 02. 2010. u 22:43.
jablan je offline   Odgovorite uz citat