Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 01. 2007.   #28
_blob_
novi član
 
Datum učlanjenja: 30.12.2006
Lokacija: Kula
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
_blob_ is on a distinguished road
Default

ma da, sve su to vrlo pompezne tvrdnje tipa :
"ja znam da sam u pravu, a vi, ko vam je kriv kad niste... shvaticete jednog dana..."

ja uopste ne tvrdim da sam u pravu, samo tvrdim da je po meni templating ipak potreban, zato sto ja zelim da klasa sve radi za mene... kada je jednom napisem necu nista vise da programiram.

to je deklarativno programiranje: kazes klasi STA DA RADI, ne i KAKO DA RADI.

to je mozda malo preuvelicavanje, ali ima smisla... ja necu da u templejtu programiram u PHP-u.
tu samo spucam LOGIKU i podatke a templating klasa napise PHP kod.

po meni je to dodatni nivo apstrakcije koji malo uspori stvari ali olaksa meni zivot. (danasnja serverska snaga sve to moze lepo da proguta...)

kome to ne odgovara.. postujem i razumem.
meni je tako lakse...
ali ako sutra shvatim da nisam bio u pravu, odmah prihvatam ono sto je bolje... nema tu sujete... covek (programer) mora uvek da uci i da ispravlja greske koje je juce pravio...

ali govoriti "vi svi nemate pojma, ja sam upravu..." to je stvarno prepotentno...

..
a sto se tice toga da dizajneri moraju da uce templating sintaxu, to po meni nije potrebno...
oni samo dizajniraju HTML, a programer ubacuje template logiku u templejt...
(dodaje skrivene tagove, tokene, petlje itd)
to je po meni pravi pristup... to nikako ne treba da radi dizajner...
..

uglavnom, ja nastavljam svojim zacrtanim putem: ubacicu caching u svoju templating klasu kao i jos neke stvari.
podici cu sajt sa nekim sarenim lepim primerima da demonstriram mogucnosti klase...

ako neko hoce da se ukljuci u razvoj neka se javi...

siguran sam da ce klasa koristiti svima nama koji su jos u pecinskom dobu i koriste templating engine...

ne zelim da to bude konkurencija Smarty-ju vec alternativa...

sto se tice ovog topika:
moram da priznam da je ovaj forum vrlo ozbiljan i da je diskusija konstruktivna bez vredjanja i nepotrebnog prepucavanja...
svaka cast ljudi!
mislim da cu da oladim EliteSecurity do daljnjeg (bar sto se tice PHP-a)...

zasto za ovaj forum nisam pre saznao.? apelujem na moderatore da popularizuju forum kod domacih developera (i iz regiona) na ovaj ili onaj nacin...

poz
Uncle Blob
_blob_ je offline   Odgovorite uz citat