Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 09. 2011.   #5
paja_XML
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 03.09.2011
Poruke: 12
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
paja_XML is on a distinguished road
Default

pa da, mekkrakenu, najlakse je 25 po tudjem turu, to ne boli, zar ne? i smejati se kad nekom drugom nesto ukradu; tako svako misli - sve dok i njemu licno ne ukradu.

i ja sam tako mislio dok mi nisu ukrali mecku - slona. a tek sam je doterao iz nemacke. nije mi ni bilo mnogo krivo, jer je imala je neki problem sa einspritzung na 11 cilindru, iako je bila ganc nova, pa i nije bas vukla kako mecka ume lepo da povuce. trosila mi je i ulje, pogotovo kad se przi malo po autputu. a kad cepas preko 250km/h od minhena do studgarta mi potrosi 2 lit ulja. zato se nisam ni sekirao kad su je ukrali mangupi, jer sam imao i mnogo love i bas me bilo briga. isti dan odem i kupim nekog audija. dakle, skoro nista nisam ni nasekirao, to jest.

toga audija sam od pocetka vezivao lancima i katancima, kuke, lavlje kandze, samo sidro sto nisam imao. smejao mi se komsiluk u beogradu. audi nije bio nov, ali dobar, manji neki model, mislim da je bila stotka, 2.8 sa jedva 200 konja. zezao me neki komsija sto je imao tojoticu kad god audija privezujem lancem za volan. ja privezujem, on se smeje. a ja sta cu, pokusavas da zastitis svoje od lopova. normalno, ubrzo ukradu i tog aduija. jos brze nego moju mecku - slona. komsija je umirao od smeha nekoliko dana, dok i njemu tu zardjalu tojoticu nisu ukrali. posle mi je plakao da bi i on vezivao lancima i katancima, samo da je znao sta ce da ga snadje.

meni je tad bio problem sto vise nisam ni imao pare da kupim jos jedan auto. i ja sta cu, ponovo nemacka. opet arbeit, baustelle: aber zu fuss gegegen.

od onda sam se opametio i postao sam programer, video sam da na baustelle nije lako. i sad imam jedan IT projekat, plasim se da ga divljaci u srbiji ne ukradu.

jer kako rekoh mekkrakenu, najlakse je kad ukradu - nekom drugom. to barem nista ne boli. tebe. boli samo onog kom ukradu.

nego kako se u srbiji zastititi od kradje intelektualne svojine? to mene zanima.
paja_XML je offline   Odgovorite uz citat