Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 06. 2006.   #1
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default Graficki dizajneri != Web dizajneri

Postovanje

Ja sam u poslednjih godinu dana vise puta unajmljivala dizajnere za rad na sajtovima i stekla odredjena iskustva sa njima. Nisu sva bash bila sjajna.

Moje licno misljenje jeste

1. da ako je nek dobar graficki dizajner, apsolutno ne znaci da je i dobar web dizajner, i ako to misli
2. skolovani graficki dizajneri tesko prihvataju sugestije u vezi web dizajna i cesto je pravo natezanje navesti ih da naprave odredjene izmene
3. pomalo su uobrazeni (generalno gledano..ne prozivam nikoga te neka se niko ne oseti tako...nazovite to osecajem koji sam stekla)
4. precenjuju vrednost svog dizajna (ne dizajna kao nauke, vec konkretnog dizajna)

E sad, da ne bi slucajno doslo do flame-a, zelim da NAPOMENEM da ovo ne pisem sa mislju o odredjenim dizajnerima, vec o (uglavnom) skolovanim grafickim dizajnerima kao ..recimo populaciji.
NARAVNO da sam svesna da sve individualno, pa zelim da napisem i da se radi o nesrecnoj generalizaciji (ciji nisam bash pobornik), ali me upravo ta generalizacija sada i zanima.

Ovo su moja obrazlozenja:
1. stvar je nepoznavanja web tehnologija i web-a interneta kao publishing medija (za razliku od recimo stampanih medija, slika itd.)
2. + 3. dizajn je umetnost, a umetnost je...pa plasticno receno neodredjena..ili ti...ko je kvalifikovan da odredi da li je nesto lepo ili ne..pobornik sam umetnicke slobode, ali kada se radi za klijenta, ona je cesto dosta ogranicena
4. znam ja da su oni ucili skole i da sve to traje..i kosta...ali web je web..puc puc puc...brzina, azurnost, neces ti - hoce neko drugi, logo za sajt sa 10000 posetilaca nema vrednost izgradnje brenda kompanije, povezujem se opet sa nepoznavanjem web-a = da bi se pratili trendovi opet je potrebno poznavanje web-a ili makar istrazivanje, ali ne iskljucivo za konkretan projekat, vec uopste tokom vremena pa I ZA konkretan projekat

U svaom slucaju, zapocela sam temu jer me prosto zanima sta mislite o tome i kakva su vam iskustva...samo toliko
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat