Tema: SEO eksperti
Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 01. 2007.   #34
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

SEO/SEM je daleko od marketinskog trika - to je jednostavno sastavni deo marketinga. Isto kao sto u stampanom mediju nije svejedno da li ti se reklama nalazi na drugoj korici ili na cetvrtoj. Nema razlike u odnosu na web. Ako hoces bolju poziciju u jakoj konkurenciji - plati vise. Simple as that.

Drugi problem su spameri, i cinjenica da nijedan pretrazivac ne moze sa potpunim uspehom da se odbrani od njih, ali jbg. to je cena koju placamo da bi imali pretrazivace google-tipa a ne human-edited direktorijume, zar ne?

Search Engine Spam je jedan side-effect koji ne moze da se izbegne, a ovo sto pricate je kao kad bi trazili da se ukine e-mail zbog toga sto je 60% mejlova spam.

A sto se tice paralele activeCollab - Vivvo (spomenuto ranije u temi), poredjenje je jako zanimljivo. Iliji SEO nije bitan ni najmanje, jer ne prodaje nista. Ko ga trazi, naci ce ga. Na guglu, na blogosferi, u forumaskim zajednicama, word of mouth...

Sa druge strane, ja se borim za svakog kupca, i razlika izmedju 100 poseta sa organskih rezultata pretrage i 10.000 poseta moze znaciti razliku od par hiljada USD mesecno. I sta mislite, da li je meni SEO zlata vredan? Iz istog razloga, ja trosim oko $300 mesecno na AdSense, itd, itd... Tako da se tesko moze porediti znacaj SEO-a za komercijalan i nekomercijalan proizvod.
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 12. 01. 2007. u 13:36.
boccio je offline   Odgovorite uz citat